1. Anasayfa
 2. Akıllı Telefon
Trendlerdeki Yazı

Galaxy S23 vs iPhone 14: Hangisi daha iyi?

Galaxy S23 vs iPhone 14: Hangisi daha iyi?
Galaxy S23 vs iPhone 14: Hangisi daha iyi?
0

Samsung, 1 Şubat akşamı düzenlediği Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni akıllı telefonlarını tanıttı. Her biri amiral gemisi olan bu cihazlar yalnızca Android değil, iOS tarafındaki iPhone modelleriyle de rekabet halinde. Biz de Galaxy S23 vs iPhone 14 kıyaslamamızı sizlerle paylaşıyoruz.

Galaxy S23 vs iPhone 14: Özellikleri ve fiyatı!

Galaxy S23 vs iPhone 14 kıyaslamamıza ilk olarak tasarımdan başlıyoruz. Her iki cihaz da seleflerinin tasarımını ufak değişiklikler ile devam ettiriyor. Fakat Samsung çentik yerine delik ekran teknolojisini kullandığı için ekran-kasa oranında bir adım ilerde yer alıyor.

galaxy s23 vs iphone 14 hangisi daha iyi ozellikleri fiyati 4

Ayrıca bu modelde selefinden farklı olarak Gorilla Glass Victus 2 bulunuyor. Tabii Apple da Ceramic Shield korumasıyla birlikte en dayanıklı camları kullandığını söylüyor. Arka taraflarında ise skoru etkileyecek bir kamera tasarım farkı mevcut değil. Sonuç olarak tasarımların güzelliği göreceli olduğu için karşılaştırmanın bu kısmında kararı sizlere bıraktık.

SDNShiftdelete.net

Batarya, şarj ve diğer bağlantı özelliklerine baktığımızda ise tek başına sonucu etkileyecek bir maddenin olmadığını söyleyelim. Örneğin, Galaxy S23 Wi-Fi 6, iPhone 14 ise daha iyi olan Wi-Fi 6E desteğine sahip. Buna karşılık iPhone 14 20W, Galaxy S23 ise 25W hızlı şarj sunuyor. Yani birbirlerine göre ufak farklarla avantajları ve dezavantajları mevcut.

Son olarak gelelim fiyat kıyaslamasına. Her iki cihazın da ABD başlangıç fiyatı 799 dolar. Bu da Türkiye’de vergiler dahil 29 bin 528 TL’ye karşılık geliyor. Fakat Apple cihazlar ilk çıktığında kur oranını yüksekten hesaplayarak getirdiği ve de geçtiğimiz ay zam yaptığı için iPhone 14’ü 32 bin 999 TL’ye satıyor.

YouTube videoSDNShiftdelete.net

Öte yandan Samsung, Türkiye’ye özel fiyatlandırma yaparak 799 dolarlık Galaxy S23’ü 677 dolardan, yani 24 bin 999 TL’den satışa sundu. Bu nedenle global pazarda aynı fiyata satılan bu iki cihaz arasında Türkiye’de 8 bin TL fiyat farkı mevcut. Dolayasıyla karşılaştırmanın kazananı Galaxy S23.

Not: Cihazların önümüzdeki yıllarda satılacağı olası fiyatlar ve 2. el piyasası göz önüne alınmamıştır.

Siz hangi cihazı tercih ederdiniz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/galaxy-s23-vs-iphone-14-hangisi-daha-iyi-ozellikleri-fiyati

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir