GetContact hacklendi iddiası: 700 milyon kullanıcının verileri çalındı!
 1. Anasayfa
 2. Güvenlik

GetContact hacklendi iddiası: 700 milyon kullanıcının verileri çalındı!

0

Technopat adlı teknoloji sitesinin Yazı İşleri Müdürü Recep Baltaş, bugün Twitter hesabından GetContact uygulamasının hacklendi iddiasını ortaya attı. Recep Baltaş bu paylaşımda hackerlerin içerisinde ünlü isimlerin de olduğu 700 milyon kişinin kişisel verilerinin ele geçirdiğiyle ilgili bir link aldığını açıkladı. Peki uygulama gerçekten hacklendi mi ve listede hangi isimler var? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Hackerlar, GetContact kurucularıyla iletişim kurmak istiyor!

Recep Baltaş, hackerların GetContact kurucularıyla iletişim kurmak istediğini aksi halde şirket kurucuların ve yöneticilerin başta olmak üzere telefon numaralarını yayınlayacaklarını duyurdu. Hackerlar, birçok ünlünün ve YouTuber’ın da içinde olduğu listenin verilerini paylaşmak istediklerini belirttiler.

Yazı İşleri Müdürü, GetContact kurucularının hackerlar ile pazarlık yapmaması halinde kısa süre içinde veri listesinin paylaşımını yapmaya başlayacaklarını duyurdu. Recep Baltaş’ın paylaşımı kısa süre içinde sosyal medyanın gündemine oturdu. Birçok Twitter kullanıcısı, konuyla ilgili yorum yapmaya başladı.

GetContact, Türkiye’de oldukça fazla kullanılan ve son zamanlarda popüler olan bir uygulama. Firma, uygulamayı şu şekilde tanımlıyor:

“GetContact, arayan kişinin kimliğini, kişilerinizde kayıtlı olmasa bile bilmenizi sağlar. Rahatsız edici aramaları filtreler ve yalnızca tercih ettiğiniz kişilerin sizinle iletişim kurmasına izin vermenizi sağlar.”

Kısa süre önce ünlü gazeteci Nevşin Mengü’nün hacklendiği iddiası da Twitter gündemine bomba gibi düşmüştü. Sosyal medyada alay konusu olan sözde hacker, kısa süre içerisinde yakalandı ve hakkında işlem yapıldı. Son zamanlarda ülkemizde ve dünyada veri hırsızlığının artması, teknolojiyle iç içe olan kişileri korkutmaya başladı.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce GetContact gerçekten hacklendi mi yoksa hepsi bir iddiadan mı ibaret? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/getcontact-hacklendi-iddiasi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir