1. Anasayfa
 2. Güvenlik
Trendlerdeki Yazı

GetContact hacklendi iddiası: 700 milyon kullanıcının verileri çalındı!

GetContact hacklendi iddiası: 700 milyon kullanıcının verileri çalındı!
GetContact hacklendi iddiası: 700 milyon kullanıcının verileri çalındı!
0

Technopat adlı teknoloji sitesinin Yazı İşleri Müdürü Recep Baltaş, bugün Twitter hesabından GetContact uygulamasının hacklendi iddiasını ortaya attı. Recep Baltaş bu paylaşımda hackerlerin içerisinde ünlü isimlerin de olduğu 700 milyon kişinin kişisel verilerinin ele geçirdiğiyle ilgili bir link aldığını açıkladı. Peki uygulama gerçekten hacklendi mi ve listede hangi isimler var? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Hackerlar, GetContact kurucularıyla iletişim kurmak istiyor!

Recep Baltaş, hackerların GetContact kurucularıyla iletişim kurmak istediğini aksi halde şirket kurucuların ve yöneticilerin başta olmak üzere telefon numaralarını yayınlayacaklarını duyurdu. Hackerlar, birçok ünlünün ve YouTuber’ın da içinde olduğu listenin verilerini paylaşmak istediklerini belirttiler.

getcontact hacklendi1

Yazı İşleri Müdürü, GetContact kurucularının hackerlar ile pazarlık yapmaması halinde kısa süre içinde veri listesinin paylaşımını yapmaya başlayacaklarını duyurdu. Recep Baltaş’ın paylaşımı kısa süre içinde sosyal medyanın gündemine oturdu. Birçok Twitter kullanıcısı, konuyla ilgili yorum yapmaya başladı.

GetContact, Türkiye’de oldukça fazla kullanılan ve son zamanlarda popüler olan bir uygulama. Firma, uygulamayı şu şekilde tanımlıyor:

“GetContact, arayan kişinin kimliğini, kişilerinizde kayıtlı olmasa bile bilmenizi sağlar. Rahatsız edici aramaları filtreler ve yalnızca tercih ettiğiniz kişilerin sizinle iletişim kurmasına izin vermenizi sağlar.”

getcontact hacklendi2

Kısa süre önce ünlü gazeteci Nevşin Mengü’nün hacklendiği iddiası da Twitter gündemine bomba gibi düşmüştü. Sosyal medyada alay konusu olan sözde hacker, kısa süre içerisinde yakalandı ve hakkında işlem yapıldı. Son zamanlarda ülkemizde ve dünyada veri hırsızlığının artması, teknolojiyle iç içe olan kişileri korkutmaya başladı.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce GetContact gerçekten hacklendi mi yoksa hepsi bir iddiadan mı ibaret? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/getcontact-hacklendi-iddiasi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir