Gmail, Yapay Zeka Taslak Hazırlama Özelliğine Ses Desteği Ekliyor
 1. Anasayfa
 2. Haber

Gmail, Yapay Zeka Taslak Hazırlama Özelliğine Ses Desteği Ekliyor

0

Google, Gmail uygulamasının yapay zeka yeteneklerini yeni bir “Sesli E-posta Taslağı” özelliği ile genişletiyor. TheSpAndroid’in Gmail beta sürümünde tespit ettiği özellik, kullanıcıların e-posta taslakları hazırlamalarına yardımcı olmak için uygulamanın yapay zekasını sözlü olarak yönlendirmesine olanak tanıyor.

E-posta uygulamasının mevcut “Yazmama Yardım Et” özelliği, istemlerinize göre e-posta metni önermek için yapay zekayı kullanıyor. Yakında sunulacak bir Gmail özelliğine göre kullanıcılar, Gmail uygulamasında yeni bir e-posta oluştururken veya yanıtlarken bir mikrofon düğmesi görecek. Bu düğmeye dokunulduğunda kullanıcının e-postada ne iletmek istediğini açıklayan kısa bir istemi kaydedebileceği bir sesli arayüz başlatılıyor.

Kayıt bittiğinde, “Oluştur”a dokunmak, istemi anlamak ve bir taslak e-posta oluşturmak için Gmail’in yapay zekasını ve doğal dil işlemeyi kullanıyor. Alıcı, konu satırı ve bilgi isteminde belirtilen önemli ayrıntıları kapsayan yazılı bir metin gibi geleneksel e-posta öğelerini içerecek.

Taslak gönderilmeden önce gerektiği gibi düzenlenebilecek. Kullanıcı sesli arayüzden çıkarsa e-posta oluşturma ekranında özelliğe kolay erişim sağlayan bir düğme görünecek.

Google’ın sesli yapay zeka taslağı özelliğini resmi olarak ne zaman duyuracağı ise şimdilik belirsiz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir