1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Google Chrome İçin Videodan Ekran Görüntüsü Alma Özelliği Yayınlandı

Google Chrome İçin Videodan Ekran Görüntüsü Alma Özelliği Yayınlandı
Google Chrome İçin Videodan Ekran Görüntüsü Alma Özelliği Yayınlandı
0

Google, en son Chrome sürümünde videolardan görüntü yakalamaya yarayan özelliği sessizce kullanıma sundu. Chrome ipuçlarıyla ilgili bir blog yazısında duyurulduğu üzere kullanıcılar artık Chrome tarayıcısında oynatılan videodan kolayca yüksek kaliteli ekran görüntüsü alabilecek. Yeni aracı kullanmak için herhangi bir videoyu duraklatıp sağ tıklamanız ve menüden “Video Karesini Kopyala”yı seçmeniz yeterli.

Yeni özellik YouTube, Netflix ve benzeri sitelerdeki videolardan resim almak için üçüncü taraf araçlarını veya ekran görüntüsü geçici çözümlerini kullanma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Google, özelliğin kullanıma sunulduğunu belirtse de henüz yaygın olarak kullanılabilir görünmüyor. Chrome’un 116.0.5845.141 sürümündeki ilk testler, uygulamanın YouTube’da çalıştığını gösteriyor ancak diğer birçok sitedeki destek sınırlı. Bu arada yakalanan kareler, görüntü dosyaları olarak kaydedilmek yerine doğrudan panoya kopyalanıyor. Bununla birlikte, video karesi yakalama işlevi tam olarak uygulandığında, çevrimiçi video ve görüntülerle çalışan birçok Chrome kullanıcısı için kullanışlı bir eklenti olacak.

Chrome’un yaklaşık %61’lik pazar payıyla en popüler tarayıcı olmaya devam ettiğini de not olarak düşelim.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir