1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Google Haritalar Yeni Yapay Zeka Araçları Alıyor

Google Haritalar Yeni Yapay Zeka Araçları Alıyor
Google Haritalar Yeni Yapay Zeka Araçları Alıyor
0

Google yapay zeka güncellemesi de dahil olmak üzere Google Haritalar platformunda yapacağı çeşitli değişiklikleri duyurdu. Google Haritalar artık Google AI tarafından desteklenen ayrıntılarla konumlar hakkında daha iyi bir bakışta bilgi sağlayacak.

Harita, insanların bir konum hakkında beğendiği özellikleri özetleyen öne çıkan fotoğrafları ve yorumları gösteriyor. Bir restoranın yiyecek maddeleri yapay zeka kullanılarak belirlenebiliyor ve Google Haritalar aynı zamanda maliyet, potansiyel stok durumu ve restoranın diyet kısıtlamalarına uyup uymadığını da gösterebilecek.

Google, ABD ve Kanada’nın belirli şehirlerindeki en iyi sitelerden ve Google Haritalar topluluğundan yararlı öneri listeleri keşfetmenin artık daha kolay olacağını söylüyor. Bu özelliği kullanmak için bir şehir aramanız ve şehri tanıyan kişilerden gelen önerilerin derlenmiş listesini görmek için kaydırmanız yeterli. Ayrıca seyahat ederken ziyaret edilecek popüler yerleri vurgulayan Trendler, En İyiler ve Değerli Değerler listeleri de mevcut. Bu özellik bu hafta 40 şehirde mevcut ve gelecekte daha fazlası da gelecek.

Önerilerdeki değişikliğe uyum sağlamak amacıyla Google, Haritalar’da liste oluşturmaya yönelik yeni özelleştirme araçları da ekliyor. Google Haritalar kullanıcıları, yerleri sıralamak için oluşturdukları listelerde görünme sırasını seçebilecek ve sosyal kanallardan içerik bağlama seçenekleri de bulunuyor. Google, liste güncellemelerinin bu ayın sonlarında Android ve iOS’ta yayınlanacağını söylüyor.

Son olarak, Google Haritalar kullanıcıları, haritada yerleri bulmayı kolaylaştıran daha az sekme ve yeni raptiye renkleri içeren daha temiz bir ana ekran içeren yenilenmiş bir tasarım sunacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir