1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Google iki dev uygulamayı birleştiriyor!

Google iki dev uygulamayı birleştiriyor!
Google iki dev uygulamayı birleştiriyor!
0

Pandemi ile birlikte artan evden çalışma ve uzaktan eğitim sisteminin bir sonucu da görüntülü arama uygulamaları oldu. Birçok şirket çalışmalarını ve okullarını evden yürüten insanlar için farklı uygulamalar piyasaya sürdü. Google’ın da görüntülü arama için farklı uygulamaları mevcuttu. Şirket şimdi ise bu iki uygulamasını tek bir çatı altında topluyor.

Google Meet ve Duo tek bir uygulama altında

Google, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, mobil görüntülü arama uygulaması Duo‘yu video konferans uygulaması olan Meet ile birleştirerek tüm cihazlarda çalışacak tek bir uygulama oluşturduğunu açıkladı. Şirket böylelikle iki uygulamanın farklı özelliklerini de bir araya getirdi.

2016 yılında piyasaya sürülen Duo, düşük bant genişliğine sahip ağlarda uçtan uca şifreli görüntülü görüşme sunan bir Android ve iOS uygulaması olarak öne çıkıyor. Play Store’da Duo’nun 5 milyardan fazla kez indirildiği belirtiliyor.

google-meet-ten-yabanci-dil-bilmeyenlere-mujde

2020’de Hangouts‘un yerini alan Meet ise daha kalabalık topluluklara hitap ediyor. Bir video konferans uygulaması olan Meet uzaktan çalışmaya geçiş ile birlikte popülaritesini arttırdı. Meet özellikle okullar ve şirketler tarafından fazlasıyla rağbet görüyor.

Google henüz bu iki uygulamanın ne zaman birleştirileceğine dair bir açıklama yapmadı. Ancak artık uygulamaların yoluna Meet ismiyle devam edeceğini biliyoruz. Yani Google Duo’ya veda edebiliriz. Duo’nun özellikleri ise yeni Meet uygulamasında yaşamaya devam edecek.

google meet

Uygulamaların birleşmesi ile birlikte konuşma geçmişi, kişiler ve mesajlar korunmaya devam edecek. Duo kullanıcıları bunda böyle 100 katılımcıya varan toplantılar, sanal arka planlar, planlayıcı ve gerçek zamanlı altyazı dahil Meet özelliklerine kavuşacak. Bunların yanı sıra Duo kullanıcıları daha iyi bir Gmail, Google Takvim, Asistan ve Mesaj entegrasyonuna sahip olacak.

Peki siz bu iki görüntülü görüşme uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Google Meet veya Duo kullanıyor muydunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşbilirsiniz.

https://shiftdelete.net/google-iki-dev-uygulamayi-birlestiriyor

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir