Google’dan hayat kurtaran yenilik: Otomatik Özet
 1. Anasayfa
 2. Haber

Google’dan hayat kurtaran yenilik: Otomatik Özet

0

Google’ın başta yeni Android sürümü olmak üzere yazılım alanında yaptığı gelişmelerin duyurusunu gerçekleştirdiği I/O 2022 etkinliği başladı. Android 13’ten Google Haritalar’a kadar birçok farklı alanda yeni duyurular gerçekleştirilirken, Google Dokümanlar için otomatik özetler yeniliği dikkat çekti.

Dil anlama, bilgi sıkıştırma ve doğal dil oluşturmanın birleşimi sonucunda ortaya çıkan ve makine öğrenmeyi temel alan bu özellik Google Dökümanlar (Google Docs) yerini alacak. Sayfalarda uzunluktaki bir dökümanın, raporun özetini birkaç saniye içerisinde çıkarmak mümkün olacak. Metindeki önemli noktalar makine öğrenme aracılığıyla çıkarılacak ve ayrıştırılmış bir şekilde karşınıza çıkarılacak.

Google Docs için otomatik özetler duyuruldu

Bu özellik dökümanların yanı sıra sohbetlerin yararlı bir özetini sağlamak ve grup sohbetlerini daha kolay anlaşılır hale getirmeye yardımcı olmak için önümüzdeki birkaç ay içinde Google Chat’e gelecek.

Google Docs için otomatik özetler duyuruldu

Alphabet CEO’su Sundar Pichai, Google I/O açılış konuşmasında bu özellikten bahsederken Google Spaces’e de geleceğini belirtirken, dökümanlar arasında saatlerce gezinmenize gerek kalmayacağını vurguladı. Tabi bu özelliğin performansını kullanıma sunulduğunda birlikte göreceğiz.

https://shiftdelete.net/google-otomatik-ozetler-duyuruldu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir