Google, YouTube için efsane uygulamasını harcayacak!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Google, YouTube için efsane uygulamasını harcayacak!

0

Onlarca farklı uygulamaya sahip olan Google, bazı hizmetlerini ise birleştirmeye karar veriyor. Bu karardan etkilenecek ilk ürün ise Google Podcasts oldu. Önümüzdeki yıldan itibaren kapatılacak uygulama, yerini tamamen YouTube Music’e bıracak.

Google Podcasts 2024’te kapatılacak

Google tarafından yayınlanan yeni bir rapor, YouTube Music’in hedeflerini ortaya koydu. Buna göre şirket, ileriye dönük olarak podcast hizmeti olarak sadece bu uygulamayı sürdürecek. Bu da Google Podcasts uygulamasının kapatılacağı anlamına geliyor.

Google Podcasts

Yazılım devi, podcast’lerin 2023 sonuna kadar YouTube Music’e entegre edilmesini ve tüm dünyada kullanılabilir olmasını hedefliyor. Music şu anda podcast hizmetine sahip, ancak kütüphaneler yalnızca ABD, Kanada ve Latin Amerika’da erişilebiliyor.

Google Podcasts’te abonelikleri veya indirmeleri olan kullanıcılara bazı kolaylıklar sağlanacak. Bunların başında çeşitli transfer araçları bulunuyor. Kullanıcılar; Podcasts uygulamasındaki aboneliklerini, çalma listelerini ve dinleme geçmişini YouTube Music’e aktarabilecek.

Music’e aktarmak istemezseniz podcast arşivinizi indirebileceksiniz. Bu da YouTube Music kullanmadan, farklı podcast oynatıcıları yardımıyla erişebileceğiniz anlamına geliyor.

Öte yandan içerik üreticileri de tamamen YouTube’a yönlendirilecek. Video ve RSS beslemesi olarak YouTube Music’e podcast yüklemek mümkün olacak. Ancak Podcasts uygulamasında tüm özelliklerin YouTube’da sunulacağına dair garanti verildi.

Google Podcasts 2023’ten sonra yeni özellikler veya destek almayacak olsa da, geçişe zaman tanımak için bir süre daha erişilebilir olacak.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/google-podcasts-kapatilacak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir