Google sözünü tuttu: Android için büyük güvenlik özelliği test ediliyor!
 1. Anasayfa
 2. Güvenlik

Google sözünü tuttu: Android için büyük güvenlik özelliği test ediliyor!

0

Google, bu yılın başlarında Android kullanıcılarına kişisel verilerin reklam amaçlı kullanılmasını engellemek için Privacy Sandbox girişimini duyurdu. Firma, yeniliği belirli testlerden geçirip ve geri dönüşler aldıktan sonra Android 13 Beta 1 işletim sisteminde yer alacağını açıkladı.

Teknoloji devi Google, son zamanlarda gizlilik ve güvenlik alanında büyük adımlar attı. Firma, dün paylaştığı bir blog gönderisinde kişisel bilgileri Google aramadan kaldırmak için talepleri genişlettiğini duyurdu. Bugün de yaptığı bir açıklamayla hassas içerikli reklam kategorilerini genişlettiğini duyurdu. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Google, gizli veri toplamayı azaltacak teknolojileri araştırıyor!

Teknoloji devi Google, geçtiğimiz aylarda Privacy Sandbox’u duyurduğunda yeniliğin kullanıcı verilerinin üçüncü taraf kişilerle paylaşımını sınırlandıracağını bu sayede uygulamalar arası tanımlayıcılara gerek kalmayacağını belirtti. Firma aynı zamanda uygulamaların gizli veri toplamayı azaltacak olan teknolojileri araştırdığını da açıkladı.

Uygulamalar, kullanıcıların arama ve göz atma geçmişine gözden geçirip en önemli ilgi alanlarını belirlemek için verileri alıyor. Bilgilerde öne çıkan konular, reklamcılık bölümünden alınan veritabanı ve Google verileriyle karşılaştırılıyor. Bu sayede reklamlar, ilgi alanlarına uygun olacak şekilde kullanıcıların önüne sunuluyor.

Privacy Sandbox ücretsiz içerik ve hizmetlere erişimi riske atmadan kullanıcı gizliliğini dikkate alarak çalışacak. Yeni özellik geliştiriciler tarafından test edilmeye başlandı.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Privacy Sandbox güvenlik özelliği yeterli olacak mı? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum’da belirtebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/google-privacy-sandbox-test-ediliyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir