Google Store, tartışma yaratacak hata ile gündemde
 1. Anasayfa
 2. Haber

Google Store, tartışma yaratacak hata ile gündemde

0

Google, geçtiğimiz hafta Chrome başta olmak üzere birçok ürününde tasarım değişikliğine gitti. Google Store tasarımını da değiştiren şirket, hesap kredisi ile ilgili ilginç bir hatayla gündeme geldi.

Google, 2022 ilk çeyrek kazancının beklentileri karşılamadığını açıkladı. Dünya genelinde ortaya çıkan enflasyon sorunu ve tedarik sıkıntıları, gelir düşüşüne sebep olan en büyük etkenler arasında yer alıyor. Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya ambargosu uygulamak zorunda kalan Google, ilk çeyrek kazancından vazgeçmek zorunda kaldı.

Google Store, kullanıcılara sahte kredi veriyor

Yenilenmiş arayüz ile karşımıza çıkan Google Store, yeni simgeleri ve özenle tasarlanmış menüsüyle kullanıcı deneyimini artırdı. Ancak yaşanan hata nedeniyle kullanıcılar, Google Store’da sahte kredi görmeye başladı.

Google Store, kullanıcılara sahte kredi veriyor

Üç farklı hesap ile deneme yapan 9to5Google ekibi, sorunun denedikleri tüm hesapları etkilediğini açıkladı. Hesap menüsünde yer alan profil fotoğrafının altındaki bölümde “Google Store kredisi: 500 dolar” ifadesi yer alıyor. Google Store’un henüz ülkemizde hizmet vermediğini hatırlatmakta fayda var.

Google, nihayet Translate hizmetinde de Material You tasarım dilini kullanmaya başladı. Android 13 ile uyumlu şekilde yeniden tasarlanan Google Translate aracı, artık ana ekranda 2 satır yer kaplayacak. Google ayrıca, çevirilerinizi not etmenize ve dokunduğunuzda uygulamayı hemen açmanıza imkan tanıyacak özelliğini duyurdu.

https://shiftdelete.net/google-store-tartisma-yaratacak-hata-ile-gundemde

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir