GTA 5 için DLSS 3 Eklentisi Geliyor
 1. Anasayfa
 2. Haber

GTA 5 için DLSS 3 Eklentisi Geliyor

0

GTA 5 oyuncuları yakında PureDark tarafından hazırlanmış bir DLSS 3 modunu yükleyebilecek. Mod geliştiricisi bir süredir Rockstar’ın popüler oyunu üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor ve YouTube’da bir video da yayınladı.

GTA 5’in PureDark’ın şimdiye kadar modladığı tüm oyunlardan farklı olduğu ifade ediliyor. Bunun sebebi yükseltme tekniklerinden herhangi biri için gerekli olan herhangi bir hareket vektörünü içermiyor olması. Bu nedenle, mod geliştiricisinin oyuna hareket vektörü oluşturmayı eklemek için yüzlerce gölgelendiriciye yama yapması gerekti. PureDark, testlerini NaturalVision Evolved, QuantV ve ENB’nin aynı anda etkin olduğu şekilde gerçekleştirdi ve böylece oyunun olağan performans gereksinimlerini önemli ölçüde artırdı.

AMD Ryzen 7 5800x ve GeForce RTX 4070Ti ile oyun yalnızca 30FPS civarında çalışıyordu. DLSS Süper Çözünürlük (4K çözünürlüklü çıktı için Kalite moduna ayarlanmış) ve Kare Oluşturma özelliklerini etkinleştirmek kare hızını iki katına çıkarmasına olanak sağladı. PureDark ayrıca NVIDIA’nın yükseltme teknolojisinin eklenmesinin oyunun varsayılan seçeneklerine (FXAA, MSAA, TXAA) kıyasla çok daha gelişmiş bir kenar yumuşatma çözümü sağladığını belirtiyor.

GTA 5 DLSS 3 modu henüz mevcut değil ancak önümüzdeki birkaç gün içinde oyuncularla buluşturulacağı ifade ediliyor. Modu indirmek için Patreon sayfasına abone olmanız gerekeceğini de belirtelim.

Diğer taraftan GTA 6 için ilk fragman da Aralık ayında yayınlanacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir