1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Honda’dan son dakika uyarısı! 4,5 milyon aracı geri çağırıyor

Honda’dan son dakika uyarısı! 4,5 milyon aracı geri çağırıyor
Honda’dan son dakika uyarısı! 4,5 milyon aracı geri çağırıyor
0

Yılın sonuna yaklaşırken dev otomobil üreticileri dünya çapında geri çağırma uyarıları yayınlamaya başladı. Geçtiğimiz gün Toyota 100 milyon adet araç için uyarıda bulunurken, benzer bir açıklama Honda’dan geldi. Japon şirket, Accord ve Civic dahil olmak üzere 4,5 milyon modelini geri çağırdı.

Honda’nın 4,5 milyon aracında yangın riski

Honda, yakıt pompasındaki bir sorun nedeniyle dünya çapında yaklaşık 4,5 milyon aracın geri çağrıldığını duyurdu. Bu, Honda’nın şimdiye kadarki en büyük duyurusunu temsil ediyor ve dünya çapında yapılmış olmasıyla merak uyandırıyor.

honda-city-2023-fiyat-listesi-1

Şirket, 2020 ve 2021 yıllarında benzer bir sorun nedeniyle ABD’deki modellerini geri çağırmıştı. Ancak yeni açıklama, küresel modelleri kapsıyor. Honda’ya göre, pompadaki sorun yakıt akışını kesebilir ve sürüş sırasında motorun durmasına yol açabilir.

ABD Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi’ne (NHTSA) sunulan belgelerde Honda, bayilerin hatalı yakıt pompası modülünü ücretsiz değiştireceğini belirtti. Araç sahipleri geri çağırmayla ilgili bildirimleri Şubat ayında almaya başlayacak.

Accord, Civic, CR-V ve Odyssey gibi popüler modeller dahil olmak üzere 2018-2020 yıllarındaki araçların bu hatadan etkilendiği bildirildi. Honda ve Acura modellerinin geri çağırmanın bir parçası olacağı açıklandı. Honda, yeni pompanın arızaları önlemesi için yeniden tasarlandığını açıkladı.

Honda

Bu hatadan kaynaklı herhangi bir yaralanma veya kaza rapor edilmedi. Ancak şirket, 2018’den bu yana yakıt pompası sorunuyla ilgili 4 binden fazla şikayet aldığını dile getirdi.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/honda-geri-cagirma

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir