Huawei’den Apple’a gözdağı! Tarihi yeniden yazacağız
 1. Anasayfa
 2. Haber

Huawei’den Apple’a gözdağı! Tarihi yeniden yazacağız

0

Huawei, 2024 için ürün yelpazesini genişletmeyi planlıyor. Çinli şirket, önümüzdeki yıl “devrim yaratan cihazlarla” teknoloji tarihini yeniden yazmak istediğini ifade etti. Huawei Yöneticisi Yu Chengdong, 2024’te piyasaya sürülecek ürünlerin tamamının yenilikçi olacağını iddia etti.

Huawei ürünleri 2024’te yenilikçi olacak

Huawei’nin yıllık konferansında konuşan Yu Chengdong, zamanı geldiğinde şirketin beklentileri aşacağına dair garanti verdi. Başta akıllı telefon sektörü olmak üzere “başkalarının düşünemediği, yapamadıkları ve hatta yapmaya cesaret edemedikleri” yapacağını dile getirdi.

huawei 5nm işlemci üretimi, SMIC 5nm işlemci, Huawei 5nm işlemci

Huawei’nin önümüzdeki yıl tanıtacağı ürünleri şimdilik bilinmiyor. Ancak sektör uzmanları, Huawei’nin kendi 5G teknolojisiyle geliştirdiği Kirin yonga setine atıfta bulunuyor. Bu çiple birlikte Huawei, akıllı telefonda 5G pazarına geri dönmüş olacak.

ABD’nin yasağından dolayı Qualcomm’dan 5G’li Snapdragon işlemciler alamayan Huawei, bu alanda büyük bir atılım gösterdi. Çip üretim ortağı SMIC’le birlikte 5nm mimarisi üzerinde Kirin işlemciler ürettiğine dair bazı iddialar da bulunuyor. Son beş yılın yaptırımları göz önüne alındığında bu, Huawei için büyük bir başarı anlamına geliyor.

Ayrıca Çinli şirketin HarmonyOS işletim sisteminden güç alan yeni elektrikli otomobiller tanıtacağı da düşünülüyor. Halihazırda Aito ve Luxeed isimli bir alt markaya sahip olan şirket, aynı zamanda otomobiller için multimedya çözümleri de üretiyor. Huawei, önümüzdeki 5 yıl içinde 105 otomobili akıllı hale getirmeyi hedefliyor.

Huawei, Android uygulamalardan desteğini kesiyor!

Huawei, Aito ve Luxeed gibi farklı markalar altında akıllı elektrikli araçlar üretiyor. Changan, Seres ve Chery gibi çeşitli Çinli otomobil üreticileriyle ortaklık kuran şirket, yeni markasında ise otomobil yazılımlarına odaklanacak.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/huawei-2024-planlari

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir