1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Huawei HarmonyOS’li otomobil! Wenjie M9 tanıtıldı

Huawei HarmonyOS’li otomobil! Wenjie M9 tanıtıldı
Huawei HarmonyOS’li otomobil! Wenjie M9 tanıtıldı
0

Huawei bugün gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında ortak otomobil girişimi Wenjie’nin (küresel pazara Aito olarak gelecek) yeni SUV modelini görücüye çıkardı. Wenjie M9 olarak adlandırılan elektrikli otomobil, HarmonyOS yazılımı ve geniş iç mekanıyla merak uyandırdı.

Wenjie M9 SUV neler vadediyor?

Çin’de düzenlenen bir etkinlikte tanıtılan Wenjie M9; geniş iç mekanı, Huawei ADS 2.0 sürücü destek teknolojisi ve bilgi-eğlence sistemiyle lüks elektrikli araç segmentinde yeni standartlar belirleyecek gibi duruyor. 3,1 metrelik dingil mesafesine sahip olan araç, 5 metreden daha uzun.

huawei wenjie m9 suv2

Huawei’nin açıklamasına göre bacak mesafesi üç koltuk sırası boyunca uzanıyor. Öndeki yolcular için ise 1 metreden daha fazla esneme payı bırakıyor. Bu da uzun seyahatlerde kullanıcılara konforlu bir yolculuk deneyimi sağlıyor.

Motor tarafında ise Wenjie M9’nin genişletilmiş menzil ve saf elektrik olmak üzere iki sürümü bulunuyor. Genişletilmiş menzilli versiyon; turbo dört silindirli çift elektrik + hibrit motordan oluşuyor. Bu motorun maksimum gücü 112 kW seviyesinde. Ayrıca 42 kWh’dan 100 kWh’a kadar uzanan batarya paketleri, tek şarjla 630 km menzil sunuyor.

Teknoloji özellikleri açısından M9; adaptif hız sabitleyici ve şerit takip asistanı gibi Huawei ADS 2.0’a dayanna sürücü destek sistemlerine yer veriyor. Ayrıca otomobilde 15,6 inçlik bilgi-eğlence ekranı ve 32 inçlik arka koltuk ekranı yer alıyor.

huawei aito m9 seri uretim2

Fiyatlandırma, genişletilmiş menzilli model için 469 bin 800 yuandan (65 bin dolar) başlıyor ve tam elektrikli versiyon için 569 bin 800 yuana (79 bin dolar) kadar çıkıyor. Otomobilin ilk aşamada Çin’de sunulacağını belirtelim.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/huawei-wenjie-m9-suv

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir