İki uçak facianın kıyısından döndü!
 1. Anasayfa
 2. Haber

İki uçak facianın kıyısından döndü!

0

7 Mayıs Cumartesi günü Mexico City Uluslararası Havalimanı’nda iki yolcu uçağı neredeyse birbirine çarpıyordu. Hava alanı trafik kontrolü, bir Airbus A320neo’nun diğer bir Airbus A320’nin kalkış izni için beklediği piste inmesine izin vererek büyük bir skandala imza attı. Olayın sorumluları araştırılırken Meksika’nın federal hava sahası departmanı (SENEAM) direktörü yaşanan durum sonrasında istifa etti.

Meksika’da uçaklar kazanın kıyısından döndü!

Twitter’da yayınlanan videoda, iniş yapan uçağın, kalkış için bekleyen uçağın tam üzerinde uçtuğunu görüyoruz. Birkaç saniyelik fark ile büyük bir felaketin önüne geçildi. 194 yolcu kapasiteli A320neo ve 186 kişilik A320 uçaklarının karışacağı bir kazanın sonuçlarını düşünmek bile istemiyoruz.

Mexico City, uzun zamandır yaşanan hava sahası problemleri ile gündemde. Mexico City üzerindeki hava sahası ülke başkanının talebiyle yeniden tasarlandı. Bu bağlamda şehre yeni bir havaalanı daha inşa edildi. Bu iki havaalanının birlikte çalışması beklenirken, bu durum karışıklığı bir kat daha arttırmış görünüyor.

Yeni Felipe Ángeles havaalanında (AIFA) çok sayıda sorun olduğu ve bu durum üzerine gidilmediği aktarılıyor. Yeni havaalanında açılıştan bu yana sadece tek bir uçuş uçuş planlanmış durumda. Hava trafiğini koordine etmek konusunda yetkililerin sorun yaşamaları nedeniyle yeni havaalanı bir türlü tam olarak aktif hâle geçmiş değil.

Bu sorunun büyük bir kazaya sebebiyet vermeden bir an önce çözülmesini umuyoruz. Peki siz havaalanlarında yaşanan bu sıkıntılar ve uçak kazaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/iki-ucak-facianin-kiyisindan-dondu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir