1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

iOS 16.1 ile gelen Canlı Etkinlikler destekleyen uygulamalar!

iOS 16.1 ile gelen Canlı Etkinlikler destekleyen uygulamalar!
iOS 16.1 ile gelen Canlı Etkinlikler destekleyen uygulamalar!
0

Dün yayınlanan iOS 16.1 güncellemesi, bilgileri gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlayan yeni bir kalıcı Kilit Ekranı bildirimi türü olan Canlı Etkinlikler için destek sunuyor. Canlı Etkinlikler, kilit ekranında görünüyor, ancak bir iPhone 14 Pro veya Pro Max’iniz varsa, Dinamik Ada’da da görüntüleniyorlar. Peki bu yeniliği deneyimlemek için Canlı Etkinlikler destekleyen uygulamalar hangileri?

Canlı Etkinlikler destekleyen uygulamalar

Geliştiriciler, Canlı Etkinlikler için destek sunmaya başlıyor ve yeni özelliği kullanan uygulamalardan bazılarını bir araya topladık.

Slopes: Ski & Snowboard (Uygulama İçi Satın Almalarla Ücretsiz)

Kayak ve snowboard uygulaması Slopes, kullanıcıların tesiste başka kimlerin olduğu hakkında bilgilerle birlikte, iki özelleştirilebilir istatistiği izlemesine izin vermek için Canlı Etkinlikler’i kullanıyor. Ayrıca, günlük bir performans çizelgesi de sağlıyor. Kullanıcılar dikey mesafe, hız, koşu sayısı, yokuşta geçirilen süre ve daha fazlasını içeren istatistikleri seçebilir.

Slopes Ski Snowboard Uygulama I%CC%87c%CC%A7i Satin Almalarla U%CC%88cretsiz

iPhone 14 Pro‌ kullanıcıları için ‌Dynamic Island‌ desteği bulunuyor. Ayrıca mola verirken duraklatma ile devam ettirme gibi araçlara hızlı erişim sağlıyor.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın

Flighty (Premium Seçeneği ile Ücretsiz)

Uçuş izleme uygulaması Flighty, yaklaşan ve devam eden uçuşlara göz atmak için Canlı Aktiviteler sunuyor. Canlı Etkinlik uygulaması, bir uçuştan üç saat önce Kilit Ekranında gösteriliyor ve kalkışa kadar geçen süre, kapı, uçuş durumu, rezervasyon kodu, koltuk numarası ve daha fazlası gibi gerekli bilgileri gösteriyor.

Flighty Premium Sec%CC%A7eneg%CC%86i ile U%CC%88cretsiz

Kalkıştan sonra uygulama, uçuşta ne kadar zaman kaldığını bilmenizi sağlayan bir çevrimdışı ilerleme çubuğu içeriyor. ‌iPhone 14 Pro‌ modellerinde, ‌Dynamic Island‌ entegrasyonu, gecikme gibi kritik bir güncelleme olduğunda iPhone’un üst kısmında uçuş bilgilerini listeliyor. ‌Dinamik Ada‌ Canlı Aktivitesi, diğer uygulamalar kullanımdayken kalkış geri sayımını ve kapı numarasını da görüntüler.

Canlı Etkinlik, ilk uçuşta ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak bundan sonra Pro üyelik gerekli. Flighty Pro, aylık 5,99 ABD doları veya yıllık 49,99 ABD doları olarak fiyatlandırılıyor.

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın

Landscape (Uygulama İçi Satın Almalarla Ücretsiz)

Dağcılık uygulaması Landspace, tırmanışınızı takip edebilmeniz için yuvarlanan bir yükseklik grafiği ile gerçek zamanlı istatistikler sağlamak için Kilit Ekranında Canlı Etkinlikler ve ‌Dinamik Ada‌ bölümünü kullanıyor. Uygulama, yüksekliği, toplam mesafeyi ve daha fazlasını gösterebiliyor.

Manzara Uygulama I%CC%87c%CC%A7i Satin Almalarla U%CC%88cretsiz

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın

Forest

Zaman yönetimi ve odak uygulaması Forest, Kilit Ekranında ve ‌Dinamik Adada‌ geri sayım sürelerini gösteriyor. Böylece üzerinde çalıştığınız projede ne kadar zamanınız kaldığını görebilirsiniz. Forest, başka bir şekilde cihazınızı kullanmadan ders çalışmak gibi tekil bir göreve odaklanarak ağaç yetiştirdiğiniz bir uygulamadır.

Forest

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın

Carrot Hava Durumu (Uygulama İçi Satın Almalarla Ücretsiz)

CARROT Weather, önümüzdeki bir saat içinde yağmur beklendiğinde ya da beklenen fırtına ilerlemesi Kilit Ekranında veya ‌Dinamik Adada‌ gösterebiliyor. Önümüzdeki 60 dakika içinde yaklaşan yağış seviyelerini görebileceksiniz.

Crouton (Uygulama İçi Satın Almalarla Ücretsiz)

Yemek planlama ve yemek tarifi uygulaması Crouton, kullanıcıların uygulamayı açmak zorunda kalmadan her adımı takip edebilmeleri için her tarif için tarif zamanlayıcılarını ve adımlarını görüntülemek için Canlı Etkinlikler ve ‌Dinamik Ada‌’yı kullanır.

Canlı Etkinlikler destekleyen uygulamalar

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın

Pestle (Uygulama İçi Satın Almalarla Ücretsiz)

Pestle’ın Canlı Etkinliği, diğer uygulamaları kullanırken zamanlayıcıları ön planda tutmanızı sağlayıp mevcut tarif adımlarını gösterir. Aynı anda farklı yemeklerin pişirilmesi için aynı anda iki zamanlayıcıyı da destekler.

Canlı Etkinlikler destekleyen uygulamalar

Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın

Canlı Etkinlikler ve Dinamik Ada Desteği Olan Diğer Uygulamalar

 • FotMob – Canlı futbol skorları
 • CardPointers – Kredi kartı ödül takibi
 • Sadece Kaydet’e Basın – Ses kaydı takibi
 • Gelgit Kılavuzu – Mevcut gelgit yüksekliği, güneş veya ay yükseklikleri için izleme.
 • Günlük Planlayıcı – Ne kadar zamanınız kaldığını bilmeniz için odak zamanlayıcısı için geri sayım.
 • PosturePal – Kilit Ekranında bir duruş seansının kaydını tutarak, boynunuzu sırt, boyun ve omuz sağlığını etkileyecek şekilde eğip eğmediğinizi size bildirir.
 • MoneyCoach – Belirli bir bütçe kategorisine ne kadar harcadığınızı izler.
 • Calzy – Kilit Ekranında ve ‌Dinamik Adada‌ bir hesaplamanın kaydını tutar.
 • SmartGym – Kullanıcıların bir antrenmanın ilerlemesini Kilit Ekranından veya ‌Dinamik Adadan‌ izlemelerine olanak tanır.
 • Yapışkan Zamanlayıcılar – Yapışkan Zamanlayıcılar, ‌Dinamik Ada‌’yı kullanarak aynı anda birden fazla zamanlayıcıyı takip etmenize izin vermek için tasarlanmıştır.
 • TV Uzaktan Kumandası – Kullanıcıların Kilit Ekranından veya ‌Dinamik Ada’dan dört adede kadar TV uzaktan kumanda düğmesine erişmesine izin verir.
 • Konular – Öğrenci planlayıcı uygulaması Konular, kullanıcıların sınıf programlarını, ev ödevlerini, notları ve genel not ortalamasını takip etmelerini sağlar ve ‌Dinamik Ada‌ entegrasyonu ile mevcut sınıfı ve kalan süreyi gösterir.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/ios-16-1-ile-gelen-canli-etkinlikler-destekleyen-uygulamalar

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir