1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

iOS ve iPadOS 16.5 üçüncü genel beta yayınlandı!

iOS ve iPadOS 16.5 üçüncü genel beta yayınlandı!
iOS ve iPadOS 16.5 üçüncü genel beta yayınlandı!
0

Apple iPhone ve iPad’ler için yayınlayacağı 16.5 güncellemesinin 3. açık beta sürümünü yayınladı. Birçok Apple cihazı etkileyecek olan yeni Apple güncellemesi ile ilgili 1. ve 2. beta sürümlerinde birçok detay göze çarptı. İlk etapta küçük gözüken güncelleme aslında birçok yeniliğe sahip. İşte iOS ve iPadOS 16.5 3. beta ile ilgili detaylar…

iPhone ve iPad’ler için 16.5 güncellemesi yakında geliyor!

Apple bilindiği üzere WWDC 2023 etkinliği ile Haziran ayında yeni iOS 17 güncellemesini yayınlayacak. Şirket iOS 17 için hazırlanırken bir yandan da iOS 16 sürümleri için çalışmalarına devam ediyor. Tam 2 hafta önce Apple iOS 16.5 güncellemesinin 2. beta sürümünü yayınladı. Bugün yayınladığı 3. beta sayesinde isteyen herkes yeni 16.5 sürümünü test edebilecek.

apple iphone

iOS 16.5, Apple News uygulamasına bir Spor sekmesi ekleyerek spor odaklı içeriğe erişimlere daha kolay erişilmesini sağlıyor. Bu güncelleme ile birlikte iPhone ve iPad modelleri kullanıcılarına tuttukları takımların son gelişmelerini takip etme olanağı sunacak. Güncelleme ayrıca sesli komutunuz ile ekran kaydı başlatabilen yeni bir Siri özelliğini de getirecek.

iOS 17 ile gelmesi beklenen özellikler!

iOS 17 ile gelmesi beklenen özellikler!

WWDC 2023 etkinliği her geçen gün yaklaşırken iOS 17 işletim sistemi hakkında da yeni bilgiler de ortaya çıkmaya başladı.

Bunların yanı sıra Apple kullanıcılarının tasarruf yapmalarına yardımcı olacak Apple Card tasarruf özelliğinin de aktif olması bekleniyor. Marka geçtiğimiz ay Apple Card tasarruf özelliği için uygulamanın şartlarında düzenlemeye gitti. Yeni özelliğin 16.5 tam sürüm ile gelmesi bekleniyor.

iOS 16.5 3. beta sürümü nasıl indirilir?

Öncelikle kullanmış olduğunuz Apple hesabınızı beta hesap programına kaydettirmeniz gerekiyor. Kayıt işlemini yaptıktan sonra cihazınızın “Ayarlar” uygulamasını açın. Buradan “Yazılım Güncellemesi” sekmesine tıklayın. Çıkan menüden “Beta Güncellemeleri” seçeneğine tıklayın ve iOS 16.5 Beta seçeneğini işaretleyin. Böylece genel betayı aktif hale getirmiş olacaksınız. Daha sonra güncellemeyi test edebilir geri bildirimde bulunabilirsiniz.

iPhone 14 uretim yeri ile ilgili yeni iddia 1

Fakat! Apple yeni beta sürümleriyle alakalı kullanıcılarını uyarıyor. Şirket yaptığı açıklamada yeni beta sürümlerine geçişte düşük bir ihtimalde olsa veri kaybı yaşayabileceğinizi hatırlatıyor. Buna ek olarak bu tarz beta sürümlerini birincil cihazlarınıza kurmamanızı tavsiye ediyor.

iOS 17‘nin tanıtımı günden güne yaklaşıken, iOS 16.5’in de yakın zamanda genel kullanıma sunulması bekleniyor. Peki siz iOS 16.5 ve iPadOS 16.5 beta sürümleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/ios-ve-ipados-16-5-ucuncu-genel-beta-yayinlandi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir