1. Anasayfa
 2. Akıllı Telefon
Trendlerdeki Yazı

Üç ay boyunca gölde unutulan iPhone 12’ye bakın ne oldu!

Üç ay boyunca gölde unutulan iPhone 12’ye bakın ne oldu!
Üç ay boyunca gölde unutulan iPhone 12’ye bakın ne oldu!
0

Apple, iPhone serisinde uzun yıllardır suya dayanıklılık sunuyor. Ancak ABD’de yaşanan bir olay, iPhone 12’nin üç ay boyunca suyun altına kaldığını gösteriyor. Nehire düşmüş telefon, yosun kaplı olarak çıkarıldı. İlginç şekilde, çıkarıldıktan sonra çalıştığı tespit edildi.

12 hafta suyun altında kalan iPhone 12 nasıl çalıştı?

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde beklenmedik bir iPhone bulundu. Bir temizlik görevlisi, Stanislaus Nehri’nde çalışırken kayaların arasında yosunla kaplanmış bir iPhone 12 olduğunu fark etti. Yosunları temizledikten sonra cihazın açılması ise büyük şaşkınlık yarattı.

iphone xr kapak SDN

iPhone 12’yi bulunan temizlik görevlisi Lee, “Nehirde bu kadar uzun süre kaldıktan sonra açılmasına bile inanamadım” dedi. Telefonu açtıktan sonra inceleyen çalışan, depolama alanındaki fotoğraf ve videolara göre iPhone üç aydır kayıptı.

Telefondaki son dosyanın 4 Eylül’de Stanislaus Nehri kıyısında çekilen bir fotoğraf olduğunu dile getirdi. Bu da yaklaşık 12 hafta boyunca tamamen suyun altında kaldığı anlamına geliyor. İlk tahminler, cihaz sahibinin fotoğraf çekerken iPhone’u düşürdüğü yönünde.

iPhone 12’nin üç ay boyunca suyun altına kalması ve ardından çalışıyor olması merak uyandırdı. Apple, akıllı telefonlarının yalnızca yarım saate kadar maksimum 6 metre derinliğe dayanıklı olduğunu söylüyor. Ancak bu kısıtlamalar, nehirdeki iPhone için geçerli değil gibi görünüyor.

iphone 11 sdn

Lee, telefon dokunmatiğinin sorunsuz şekilde çalıştığını ve telefonun zarar görmediğini dile getirdi. Öte yandan telefonun sahibi de henüz tespit edilemedi. Lee, cihazın rehberindeki kişilerle irtibata geçerek iPhone’u iade etmeyi planlıyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/iphone-12-uc-ay-boyunca-golde

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir