iPhone 14 serisinde gecikme yaşanacak! İşte nedeni
 1. Anasayfa
 2. Akıllı Telefon

iPhone 14 serisinde gecikme yaşanacak! İşte nedeni

0

Apple için parça üretimi yapan Foxconn, dün iPhone 14 serisinin üretiminin gecikme olmaması için işçi alımı yapacağını duyurmuştu. Çin’de COVID-19 vakalarının rekor sayıya ulaşmasından dolayı ülke en zor zamanlarından birini yaşıyor. Birçok eyaletin pandemi nedeniyle karantinaya alınması büyük fabrikaları da etkilemiş durumda.

Foxconn, pandemi nedeniyle yaşadığı üretim sıkıntısından 2022 yılının ilk çeyreğinde tedarik sağlamakta zorlandı. Fabrikaların kapanması ve kapalı döngü üretime geçmesi fabrikaların hızını engelledi. Foxconn’un iPhone 14 serisinin üretimini hızlandırmak için işe alma girişimi ise sekteye uğradı. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Foxconn, işe sokağa çıkma yasağı nedeniyle işe alımları durdurdu!

iPhone için parça üretimi yapan Foxconn, Çin hükümetinin pandemiye karşı yedi günlük sokağa çıkma yasağı ilan etmesinden sonra işe alımları dondurmak zorunda kaldı. Bu durumun önümüzdeki aylarda tanıtılacak iPhone 14 serisinin gecikmesine neden olması bekleniyor.

Apple, geçtiğimiz günlerde Çin’de yaşanan vaka patlamasının tedarik zincirini etkileyeceği konusunda açıklama yapmıştı. Foxconn’un sokağa çıkma yasağından etkilenen Zhengzhou tesisleri, iPhone parça üretiminin yüzde 80’lik kısmını oluşturuyor.

Fabrikaların uzun süre kapalı kalmasının ardından tekrar açılması eski düzenlerine dönmesini zorlaştırıyor. Bu yüzden tedarikçinin aynı zamanda yüklü bir maddi kayıp yaşaması da beklenenler arasında.

Pandeminin ilk ortaya çıkış tarihine denk gelen iPhone 12 serisinde Apple, tanıtımı bir ay ertelemek zorunda kalmıştı. Şirket ancak geçtiğimiz Eylül ayında normal düzenine dönüş yapabildi. Bu tecrübeye baktığımızda iPhone 14 serisinin çok fazla uzamayacak bir erteleme yaşayacağı olası görünüyor. Apple ise henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce iPhone 14 serisinin tanıtılmasında bir gecikme yaşanacak mı? Düşüncelerinizi Yorumlar ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/iphone-14-serisinde-gecikme-yasanacak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir