iPhone 14 serisinin fiyatları ortaya çıktı!
 1. Anasayfa
 2. Haber

iPhone 14 serisinin fiyatları ortaya çıktı!

0

Apple, iPhone 14 serisini önümüzdeki eylül ayında tanıtmaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar tasarımı hakkında çeşitli sızıntılar çıkan model, şimdi de fiyatlarıyla gündemde. Çıkan haberlere göre model, küresel bir etkiye sahip olacak gibi görünüyor.

Apple’ın devasa kazanç tahminlerini takiben, Apple’ın kıdemli analisti, ABD’de ilk kez artacak olan iPhone 14 fiyatlarının, artık dünya çapında artmaya hazır olduğunu ve bunun satışları da etkileyeceğini belirtti.

Fiyatlardaki artış satışları etkileyebilir

Kıdemli Apple analisti Chris Casso yaptığı açıklamada, yeni ürünlerin çıkacağı zamana kadar döviz kurlarının değişmediği takdirde, Apple ürünlerinde artış olabileceğini söyledi. Ayrıca sözlerine şu cümlelerle devam etti.

Sonbaharda yeni ürünler piyasaya çıktığında Apple’ın yerel para biriminde fiyatları yükseltmesi gerekebileceğine dair korkular var. Geçmişte bu yaşanırken, yerel fiyatların artması da olumsuz etki yapıyor.

https://teknomy.com.tr/wp-content/uploads/2022/05/iPhone-14-serisinin-fiyatlari-ortaya-cikti-2.jpg

Analistin yaptığı bu açıklama, genel olarak bilinen bir durum. ABD’de iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max fiyatlarının sırasıyla 100 dolardan 1099 dolara ve 1199 dolara yükselmesi bekleniyor. Aynı zamanda iPhone 13 mini‘nin (699 dolar) daha büyük ekranlı hali olan iPhone 14 Max’in fiyatı da 999 dolar olarak belirlendi. Bu da 300 dolarlık bir artış olduğunu gösteriyor.

Bu fiyat artışlarından sonra akıllara gelen ilk soru, yeni iPhone taleplerinde düşüş olup olmayacağıyla ilgili oluyor. Birçok kişi taleplerde düşüşün olacağını düşünürken bazı kişiler de ne olursa olsun Apple’ın satışlarında bir değişiklik olmayacağını düşünüyor.

https://teknomy.com.tr/wp-content/uploads/2022/05/iPhone-14-serisinin-fiyatlari-ortaya-cikti-1.webp

iPhone 13 ve 14 modelleri, ekran boyutu dışında tasarım olarak birbirleriyle benzerlik gösteriyor. Bunun dışında ekonomik koşullar da eklendiğinde talep konusunda Apple’ın sıkıntı yaşayacağı iddia ediliyor.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce iPhone 14 fiyat artışları satışları etkileyecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/iphone-14-serisinin-fiyatlari-ortaya-cikti-2

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir