1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

iPhone ile tansiyon ölçme mümkün mü? Nasıl yapılır?

iPhone ile tansiyon ölçme mümkün mü? Nasıl yapılır?
iPhone ile tansiyon ölçme mümkün mü? Nasıl yapılır?
0

Günlük yaşamımızın hemen hemen her kısımda aktif bir şekilde rol alan akıllı telefonlar; sağlıktan – eğitime, alışverişten – ev işlerine birçok alanda hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyorlar. Peki bir iPhone, tansiyon ölçme hususunda da bizlere yardımcı olabilir mi? İşte detaylar…

iPhone ile tansiyon ölçme işlemi, yapılabilir mi?

Günümüz teknolojisinin ulaşmış olduğu nokta, bir akıllı telefon tasarımının doğrudan tansiyon ölçmesine imkan tanımadığı için diğer tüm mobil cihazlar gibi iPhone da tansiyon ölçme noktasında sizlere tek başına yardım edemez. Ancak birçok haricî cihazı yönetmenize olanak sağlayan uygulamalar, mobil cihazınız aracılığıyla tansiyonunuzu ölçmenize ve sonuçlarınızın takibini yapabilmenize olanak sağlıyorlar.

Tansiyon Ölçme Uygulamaları

Mobil cihazlarınız aracılığıyla tansiyonunuzu takip etmenize olanak sağlayan bu mobil uygulamalar, uyumlu oldukları tansiyon ölçüm cihazını yöneterek veri alışverişi sağlarlar. Genellikle Bluetooth teknolojisi üzerinden yapılan bu alışveriş, iPhone ve diğer mobil cihazlarda tansiyon ölçme fırsatı sunarlar.

Akıllı telefonunuz ile tansiyonunuzu ölçmek istiyorsanız öncelikle, mobil uygulama aracılığıyla yönetilen bir tansiyon ölçüm cihazı temin etmelisiniz. Örnek vermek gerekirse; Omron, QardioArm ve Withings gibi markaların piyasaya sürdükleri bu cihazları satın aldıktan sonra telefonunuz aracılığıyla kolaylıkla ölçüm yapabileceksiniz.

Akıllı telefonlar ile nasıl tansiyon ölçülür?

Gerekli süre: 2 dakika

Akıllı telefonunuz aracılığıyla tansiyon ölçümü yapmak istiyorsanız, aşağıdaki işlem adımlarını uygulayabilirsiniz.

 1. Uyumlu bir tansiyon ölçüm cihazı seçin.

  Akıllı telefonunuz ile tansiyon ölçümü yapmak istiyorsanız öncelikle, uyumlu bir ölçüm cihazı satın almalısınız. Omron, QardioArm ve Withings gibi markalar, sıklıkla tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır.

 2. Ölçüm cihazınızın resmî uygulamasını indirin.

  Tansiyon ölçüm cihazınızı satın aldıktan sonra, üreticinin talimatları doğrultusunda tavsiye eden iPhone tansiyon ölçme uygulamasını App Store üzerinden indirin.

 3. Cihazınızın kurulumunu yapın.

  Mobil uygulama veya kutu içeriğinden çıkan kullanma kılavuzunda yer alan talimatları izleyerek tansiyon ölçüm cihazınızın kurulumunu gerçekleştirin.

 4. Tansiyonunuzu ölçün.

  Uygulama arayüzündeki “Ölçüm Yap” butonuna tıklayarak tansiyonunuzu ölçün. Sonuçlar, kısa bir süre sonra ekranınızda belirecektir.

iPhone aracılığıyla tansiyon ölçme ve takip etme süreçlerini yönetmek istiyorsanız bu kılavuzda ele alınan hususları inceleyebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınızı veyahut görüşlerinizi, bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

AppleiPhoneiphone tansiyon ölçme

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/iphone-tansiyon-olcme

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir