1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

KIOXIA, 2TB microSDXC Bellek Kartının Seri Üretimini Gerçekleştirdi

KIOXIA, 2TB microSDXC Bellek Kartının Seri Üretimini Gerçekleştirdi
KIOXIA, 2TB microSDXC Bellek Kartının Seri Üretimini Gerçekleştirdi
0

Depolama üreticisi KIOXIA, en yüksek kapasiteli microSD bellek kartının seri üretimine başladığını duyurdu. 2TB microSDXC kart olan KIOXIA EXCERIA PLUS G2, tescilli bir 3D flaş bellek teknolojisi (BiCS FLASH) kullanıyor.

KIOXIA’ya göre, 0,8 mm’den daha az kalınlıktaki form faktörü özelliklerini korurken, on altı adet 1 terabaytlık 3D NAND flaş belleği bir microSD karta yığmayı başardı. EXCERIA PLUS G2 100MB/s’ye kadar okuma ve 90MB/s’ye kadar yazma hızları sağlıyor. Bu da onu 4K ve yüksek hızlı video kaydı için uygun olan UHS Hız Sınıfı 3 (U3) ve Video Hız Sınıfı 30 (V30) kategorilerine yerleştiriyor.

Şirket, 2 TB kapasitesinin kullanıcıların tek bir karta 41 saatten fazla kesintisiz 1080p video kaydetmesine olanak sağlayacağını söylüyor. Bu da kartı aksiyon kameraları, drone’lar ve yüksek kapasiteli çıkarılabilir depolama gerektiren diğer cihazlar için uygun hale getiriyor.

KIOXIA Europe GmbH B2C Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Jamie Stitt bir blog yazısında şunları söylüyor: “Bu yeni, geliştirilmiş kartlar, birçok akıllı telefon sahibi, içerik oluşturucu, araç kamerası ve video blog yazarları ve hareket halindeki oyuncular tarafından aranan bir seçenek haline gelebilir. Bu yeni EXCERIA PLUS G2 2TB microSDXC kartlar aracılığıyla ekstra performans ve kapasite sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Yeni 2TB EXCERIA PLUS G2 microSD kartlar önümüzdeki çeyrekte satışa sunulacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir