1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

M3 Çipli iPad Pro Gelecek Yıl OLED Ekran ile Gelebilir

M3 Çipli iPad Pro Gelecek Yıl OLED Ekran ile Gelebilir
M3 Çipli iPad Pro Gelecek Yıl OLED Ekran ile Gelebilir
0

Son iddialar, M3 iPad Pro tabletin bir OLED ekrana sahip olacağını, iPad mini 7’nin ise bir LCD panelle geleceğini öne sürüyor.  Ek olarak Apple’ın gelecek yıl ilkbaharda M3 çipli yeni iPad Pro modellerini duyurmayı planladığı söyleniyor.

M3 çipi, iPad Pro’nun yeteneklerini daha da genişletecek olan TSMC’nin 3nm mimarisine dayanacak. 3nm işlemci ile iPad Pro, mevcut nesil modellerden çok daha hızlı olacak. Twitter’da bir sızıntı, M3 iPad Pro’nun daha iyi renkler ve daha keskin görüntüler için bir OLED panele sahip olacağını iddia ediyor. Daha önceki raporlar, hem 11 inç hem de 12,9 inç iPad Pro modellerinin OLED ekran teknolojisini benimseyeceğini öne sürüyordu.

Apple’ın M3 çipi, iPad Pro serisine özel olmayacak. Şirket çipi, yükseltilmiş MacBook Air modellerine dahil etmeyi uygun görecek. Daha önce Apple’ın 5 Haziran’daki WWDC 2023 etkinliğinde piyasaya sürmesi beklenen 15,5 inçlik yeni bir MacBook Air modeli üzerinde çalıştığı bildirilmişti. Öte yandan ürünün M3 yongası yerine Apple’ın M2 yongasından güç alacağı da aktarılmıştı.

Lansmana gelince, M3 iPad Pro’nun 2024’ün ilk yarısında duyurulması bekleniyor. Bunun anlamı, şirket M3 iPad Pro’yu bir OLED panel ile bahar etkinliğinde veya gelecek yılki WWDC etkinliğinde duyurabilir. Yerleşik OLED panel ile iPad Pro, piyasadaki en iyi video ve fotoğraf düzenleme tabletlerinden biri haline gelebilir.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir