1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

macOS 13 ile bizi neler bekliyor?

macOS 13 ile bizi neler bekliyor?
macOS 13 ile bizi neler bekliyor?
0

Apple 6-10 Haziran arasında gerçekleştireceği WWDC22 etkinliğinde yeni işletim sistemlerini tanıtacak. Sizler için macOS 13 ile beklediğimiz özellikleri listeledik.

İşte macOS 13 sürümünde geleceği tahmin edilen özellikler

Etkinlikte iOS 16, watchOS 9 ve macOS 13 haricinde AR/VR ürünler için reailtyOS işletim sisteminin de tanıtılacağı tahmin ediliyor. Sızdırılan bilgilere göre macOS 13, Roma kod adıyla tanıtılacak.

Apple, M1 işlemcili Mac modellerini iOS uygulama uyumlu hale getirmişti. Şirketin macOS 13 ile mobilite odaklı yaklaşıma devam edeceği tahmin ediliyor.

İşte macOS 13 sürümünde geleceği tahmin edilen özellikler

macOS 12, her ne kadar Apple M serisi işlemciler ile uyumlu olsa da henüz yeterli seviyeye ulaşabilmiş değil. Apple’ın macOS 13 işletim sisteminde donanım ve yazılım uyumluluğunu artıracağı belirtiliyor.

Yeni tanıtılacağı macOS sürümüyle birlikte masaüstünde widget (araç) özelliği kullanıma sunulacak. Ayrıca Evrensel Kontrol özelliği için daha fazla iyileştirme olacağı düşünülüyor.

macOS 13 güncellemesi alacağı tahmin edilen modeller

Apple’ın Intel işlemcili Mac ailesine olan desteğini kademeli olarak keseceği belirtiliyor. 2013, 2014 ve 2015 yılında üretilen Mac’ler, macOS 12 güncellemesi almamıştı. macOS 13 güncellemesinin 2016 sonrası Mac cihazlara geleceği tahmin ediliyor.

Siz macOS 13 hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/macos-13-ile-gelecegi-tahmin-edilen-ozellikler

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir