Mercedes-Benz EQE Türkiye’de satışa sunuldu: İşte özellikleri ve fiyatı!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Mercedes-Benz EQE Türkiye’de satışa sunuldu: İşte özellikleri ve fiyatı!

0

Mercedes-Benz, dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirket, kullanıcılarına içten yanmalı modellerin yanı sıra EQ serisi altında elektrikli otomobiller de sunuyor. Ürün çeşitliliği sayesinde şirket, dünya genelinde iyi satış rakamlarına kolaylıkla ulaşabiliyor.

Geçtiğimiz aylarda yeni Mercedes-Benz EQS satışa sunulmuştu. Şirketin en üst düzey elektrikli otomobili olan EQS, sunduğu performans ve teknolojik özellikleri sayesinde birçok kişiyi kendine hayran etmişti. Şimdi ise şirket, en yeni elektrikli otomobillerinden Mercedes-Benz EQE modelini ülkemizde satışa sundu.

Mercedes-Benz EQE özellikleri ve fiyatı

Yeni EQE, kardeşi EQS’e benzer bir tasarımla bizlerin karşısına çıkıyor. Aerodinamik bir tasarımla bizlerin karşısına çıkan otomobil, düşük sürtünme katsayısı sayesinde yüksek hızlara kolaylıkla çıkabiliyor ve diğer otomobillerin aksine daha iyi bir menzil sunabiliyor. Bunlara ek olarak EQS’e kıyasla daha kompakt tasarımı sayesinde daha sportif görünüyor.

Mercedes-Benz EQE

İç mekana geldiğimizde bizleri Mercedes’in en yeni MBUX multimedya sistemi karşılıyor. 12.3 inçlik dijital gösterge paneli ve multimedya ekranı sayesinde araç kullanıcılarına çok iyi bir deneyim sunuyor. Teknolojik özelliklere geldiğimiz birçok araçta bulamadığımız en son teknolojilere bu araçta yer verilmiş.

Elektrikli Akıllı Navigasyon sayesinde yeni Mercedes-Benz EQE,  şarj durakları da dahil olmak üzere çok sayıda faktöre bağlı olarak en hızlı ve en uygun rotayı planlıyor ve sürüş tarzındaki değişikliğe hızlıca tepki verebiliyor. Bu sayede kullanıcılar yoldayken şarj konusunda hiçbir problem yaşamıyor.

Bunlara ek olarak birçok güvenlik teknolojisi ve otonom sürüş bu araçta kullanıcılara sunuluyor. Yeni EQE, ilk olarak 292 beygir güç üretebilen EQE 350+ ve 625 beygir güç üretebilen Mercedes-AMG EQE 53 4MATIC+ versiyonlarıyla satışa sunulacak. 292 beygir güç üretebilen EQE 350+ versiyonu WLTP değerlerine göre 613 kilometre menzil sunuyor. Buna ek olarak araç, 90 kW/saat’lik kullanılabilir enerji sunuyor.

Mercedes-Benz EQE ülkemizde 2.379.500 TL‘den başlayan fiyatlarla satılacak. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce yeni EQE nasıl olmuş? Görüşlerinizi yorumlar kısmında veya SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

SDNShiftdelete.net

https://shiftdelete.net/mercedes-benz-eqe-turkiyede

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir