1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Microsoft Edge durmuyor: Bir yapay zeka özelliği daha aldı!

Microsoft Edge durmuyor: Bir yapay zeka özelliği daha aldı!
Microsoft Edge durmuyor: Bir yapay zeka özelliği daha aldı!
0

Microsoft, Edge tarayıcısına yapay zeka özellikleri eklemeye devam ediyor. Daha önce ChatGPT ve Dall-E’yi Edge’e dahil eden şirket, şimdi de Canva benzeri bir aracı tarayıcıya getirdiğini duyurdu. Yapay zeka destekli Microsoft Designer artık Edge üzerinden erişilebilir olacak.

Microsoft Designer nedir ve Edge’de nasıl kullanılır?

Microsoft, yapay zeka destekli sosyal medya içerik platformu Microsoft Designer’ı kullanıcılara açtığını ve Edge tarayıcısına entegre ettiğini söyledi. Designer ile sosyal medya gönderileri, tebrik kartları, promosyon ve reklam görselleri hazırlamak mümkün.

microsoft edge designer ozelligi

Halihazırda Bing Chat, Dall-E’den beslenen Image Creator kullanıcılara açık durumda. Şimdi ise Edge’in kenar çubuğuna Microsoft Designer ekleniyor. Bu özellik, kullanıcıların Facebook, Instagram ve TikTok gibi sosyal medya platformlarında paylaşabilecekleri görseller oluşturmasına olanak tanıyor.

Microsoft’un açıklamasına göre Designer özelliği sayesinde Edge, yapay zeka destekli bir grafik tasarım uygulamasına sahip ilk ve tek tarayıcı olacak. Kullanıcılar bulundukları sayfadan ayrılmadan, istedikleri şablonları kullanarak yapay zeka destekli tasarımlar oluşturabilecek.

Ek olarak Designer in Edge, sosyal medya gönderisine dahil etmek için yapay zeka destekli tasarım önerileri de sunacak. Kullanıcılar, bu görselleri sosyal medya penceresinden ayrılmadan özelleştirip yayınlayabilecek.

microsoft edge populer tarayicilar siralamasinda yukseldi

Yeni özellik Edge için heyecan verici olsa da, henüz çıkış tarihi paylaşılmadı. Ancak özellikle sosyal medya için tasarım yapanlar Edge’deki bu özelliği test etmek isteyecektir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/microsoft-edge-designer-ozelligi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir