1. Anasayfa
 2. Giyilebilir Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

Microsoft Paint, Midjourney benzeri özellik alıyor!

Microsoft Paint, Midjourney benzeri özellik alıyor!
Microsoft Paint, Midjourney benzeri özellik alıyor!
0

Microsoft, Paint için son zamanlarda bazı yapay zeka özellikleri üzerinde çalışıyor. Daha önce Dall-E destekli bir görsel yaratma özelliği sunan Microsoft, şimdi de gerçek zamanlı bir deneyim sunmak istiyor. İşte Paint için yeni görüntü oluşturma aracı.

Microsoft Paint için yeni görüntü oluşturma aracı

Windows sızıntılarıyla bilinen bir Twitter kullanıcısı, Microsoft’un Paint uygulaması için planladığı yeni özellikleri ortaya çıkardı. Dall-E ve Midjourney gibi araçlara benzer şekilde, kullanıcıların gerçek zamanlı olarak sanatsal görüntüler oluşturmasına izin verecek.

Paint özelliği, yeni paint özelliği, Paint Dall-E, paint yapay zeka, paint cocreator

“LiveCanvas” olarak adlandırılan bu özellik, Paint kullanıcılarının çizim veya eskiz yapmasına olanak tanıyacak. Paint ayrıca farklı bir pencerede resimlere ek ayrıntılar, dokular veya geliştirmeler oluşturmaya da izin verecek.

Microsoft, son zamanlarda Paint’e daha fazla odaklanmaya başladı. Uygulama halihazırda bazı temel yapay zeka görüntü oluşturma araçları içeriyor, ancak gerçek zamanlı ve etkileşimli bir seçenek henüz sunulmuyor.

LiveCanvas, hem acemi sanatçıların hem de meraklı kullanıcıların yapay zekadan yararlanarak görüntü oluşturmasına kapı aralayabilir. Öte yandan sanatçılar ise vizyonlarını artırmak için yapay zekadan yardım alabilir.

paint

Herhangi bir tarih veya ekran görüntüsü verilmediği için ayrıntılar henüz belirsiz. Ancak bu tarz bir özelliğin dahil edilmesi, Paint’i Windows’ta görüntü oluşturmak için en uygun araçlardan biri haline getirecek.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerli.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/microsoft-paint-yapay-zeka-goruntu-olusturma

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir