1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Minecraft’taki bu hata oyuncuları ikiye böldü!

Minecraft’taki bu hata oyuncuları ikiye böldü!
Minecraft’taki bu hata oyuncuları ikiye böldü!
0

Minecraft’ın geliştiricisi Mojang, Windows 10 ve 11 için yeni bir uyarı yayınladı. Xbox uygulaması aracılığıyla Minecraft’ın güncellenmesinin bazı sorunlara yol açtığını bildirdi. Bu yüzden oyuncuların Xbox uygulamasını kullanmamasını istedi.

Minecraft, Xbox uygulamasından güncellendiğinde bozuluyor

Mojang Status hesabından atılan bir tweet’e göre yeni Minecraft güncellemesi, oyuncuların kayıtlı dosyalarını kalıcı olarak kaybetmelerine neden olabilecek bir hata içeriyor. Özellikle Xbox uygulaması üzerinden güncelleme yapan Windows 10/11 sahiplerinin bu hatayı alabileceği bildirildi.

minecraft

Minecraft’ın Xbox uygulaması aracılığıyla güncellenmesi, oyuncuların verilerini otomatik olarak silme riski taşıyor. Bu hatanın sebebi bilinmiyor, ancak her ikisi de Microsoft’un ürünü olmasından dolayı oldukça şaşırtıcı görünüyor.

PlayStation 5 Pro çıkış tarihi için heyecan verici iddia!

PlayStation 5 Pro çıkış tarihi için heyecan verici iddia!

İddialara göre beklentisi yüksek olan PlayStation 5 Pro çıkış tarihi beklediğimizden daha yakın! İşte detaylar…

Mojang, oyuncuların Xbox uygulaması aracılığıyla yayınlanan Minecraft güncellemelerini yüklemeden önce “Oyun Hizmetleri Onarım Aracını” çalıştırmalarını tavsiye etti. Bu araç, Windows’ta Xbox ve Minecraft tarafından kullanılan temel oyun hizmetleriyle ilgili sorunları gidermeyi hedefliyor.

Onarım aracını çalıştırmak, veri kaybı hatasını önlemeye yardımcı olabilir. Öte yandan Microsoft ise forumlarındasorun giderme talimatları kullanılmasını öneriyor. Oyunculara Xbox uygulaması üzerinden destek sunacaklarını söyledi.

https://shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/07/Minecraft-FPS-artirma-taktikleri-2022-1.jpg

Veri kaybı sorununun Minecraft: Java Edition’ı etkilemiyor. Ancak oyuncular yine de önlem olarak dosyalarını harici olarak yedekleyebilir. Böylece herhangi bir güncellemeye karşı verilerinizi koruyabilirsiniz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/minecrafttaki-bu-hata-oyunculari-ikiye-boldu

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir