1. Anasayfa
 2. Bülten
Trendlerdeki Yazı

Mitsubishi Electric Türkiye, Yeni Nesil Otomasyon Sistemleri ile Robot Yatırımları Zirvesi’nde

Mitsubishi Electric Türkiye, Yeni Nesil Otomasyon Sistemleri ile Robot Yatırımları Zirvesi’nde
Mitsubishi Electric Türkiye, Yeni Nesil Otomasyon Sistemleri ile Robot Yatırımları Zirvesi’nde
0

Mitsubishi Electric Türkiye, yenilikçi fabrika otomasyon çözümlerini İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde anlatacak. Fuarda geniş ürün gamıyla yer alacak olan Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri, ileri yapay zekâ teknolojisine sahip kolaboratif robotu Melfa Assista, MELSERVO ve MELSEC PLC teknolojileri ve maliyete duyarlı uygulamaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan SCARA tipi endüstriyel robotları başta olmak üzere geniş ürün gamı ile tüm fuar katılımcılarını otomasyonda gelinen en son nokta ile tanıştıracak. Melfa Assista serisi kolaboratif robotlar, akıllı üretim anlayışında ve otomasyonun geleceğinde yeni bir rota oluşturuyor. Maliyetleri azaltmayı, güvenilirliği artırmayı ve mevcut varlıkların yeniden kullanılabilirliğini sağlamayı hedeflemesiyle öne çıkan MELSEC PLC ve yüksek makine performansı sunan MELSERVO da üretimde verimliliği yüksek seviyede artırmasıyla dikkat çekiyor.

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri, bütünleşik otomasyon yaklaşımıyla makineleri ve verileri yöneten ve senkronize eden tek bir kontrol sistemi kullanarak tüm üretim sürecini otomatize ediyor. Kalite ve hız sağlayan esnek üretim modelleriyle işletmeleri geleceğin dijital dünyasında daha rekabetçi olmaya davet eden şirket; fuarda bu yıl yenilenen robot el paneli ailesinin yeni ileri seviye modeli R86TB’yi ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Yüksek performanslı yeni R86TB el paneli; kullanıcı dostu arayüzü, içerdiği mühendislik yazılımının güçlü ana fonksiyonları ve sorun gidermeye yönelik veri analizi yolları ile son derece kolay bir kullanım sunuyor. Yeni nesil gelişmiş robot el paneli, alana bilgisayar getirilemese bile kurulumdan başlayarak bakım aşamasına kadar bir dizi süreci yöneterek zaman ve maliyeti azaltmaya yardımcı oluyor.

Esnek üretim ve insansız kalite kontrolü iki ayrı demo ile ziyaretçileri bekliyor

Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri fuarda gerçekleştireceği iki ayrı interaktif robot demoları ile de ziyaretçilere otomasyon alanında gelinen güncel noktayı gösterecek ve dijital bir deneyim yaşatacak. AMR üzerine yerleştirilmiş bir cobot, stand içerisinde farklı noktalara yerleştirilmiş istasyonlar arasında gezerek birtakım görevleri gerçekleştirerek esnek üretime etkin çözümlere bir örnek olacak. Ziyaretçiler ayrıca stantta canlı bir “insansız” kalite kontrol uygulamasına da tanıklık edecek. Bu demo kapsamında bir robot Mitsubishi Electric Klima Sistemleri’nin Legendera modelinin iç ünitesinin içinde gezdirdiği işleme sensörü ile insan eli değmeden kalite kontrolü yaparken, bu süreç bir VR gözlük ile sanal ortamda takip edilebilecek. Böylece kalite kontrol uzmanlarının cihazın başında bulunmadan, bulundukları yerden süreci takip etmeleri mümkün oluyor.

Üretimin endüstriyel teknolojiler ve otomasyon sistemleriyle, eksiksiz ve hatasız olarak sürdürülmesi için çalışan Mitsubishi Electric Türkiye, pek çok farklı sektörde verimliliğin artmasına olanak sağlıyor. Dijital dönüşüme öncülük etmeyi hedefleyen şirketin ileri teknolojiye sahip çözüm ve hizmetlerini Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde Salon 6’da bulunan E2 numaralı standında inceleyebilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir