Gazeteci Nevşin Mengü hacklendi: Hacker, alay konusu oldu!
 1. Anasayfa
 2. Güvenlik

Gazeteci Nevşin Mengü hacklendi: Hacker, alay konusu oldu!

0

Ünlü gazeteci Nevşin Mengü, bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımla kişisel bilgilerinin hack edildiğini duyurdu. Hacker; Fatih Portakal Cüneyt Özdemir, İsmail Saymaz gibi sunucuları bir WhatsApp grubuna toplayarak bazı mesajlar attı. Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

Hacker, Nevşin Mengü’den 1 Ethereum istedi!

Hacker, gazetecilerin içinde yer aldığı “haraç kestiğim ünlüler” adlı WhatsApp grubuna vesikalık fotoğrafı gönderdi. Daha sonra bu bilgilerin yalnızca kendinde olduğunu ve 1 Ethereum karşılığında uzlaşabileceklerini belirtti. Rus asıllı olduğunu iddia eden hacker, coin ödemesi alması karşılığında ise bilgileri sileceğini açıkladı.

Hacker, attığı mesajlarda Eski Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın bilgilerinin de olduğunu fakat çekindiği için onu WhatsApp grubuna eklemediğini de yazdı. Ayrıca yaptıklarının karşısında tepki alamadığı için ünlülerden sıkıldığını ve gruba dayısını da eklediğini söyledi.

Hacker, “Bu bir tehdit mesajıdır. Kolluk kuvvetlerine haber vermeyin.” yazdığı mesajıyla da sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından alay konusu oldu. Bazı Twitter kullanıcıları Nevşin Mengü’nün paylaşımının altına görsellerde görünen telefon numarası (hackerin dayısına ait olduğu iddia edilen) aradıklarını fakat kişinin cevap alamadıklarını yazdı.

temsili görsel

Kişisel bilgilerin çalınma olayı, akıllara geçtiğimiz günlerde sosyal medyayı sallayan gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun paylaşımını getirdi. Gazeteci, içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstihbarat Teşkilat Başkanı’nın bilgilerinin sızdırıldığını paylaşmıştı. Fakat sonradan yapılan açıklamaya göre durumun asılsız olduğu anlaşıldı.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce son zamanlarda gündemde kişisel verilerin çalınma olayları Nevşin Mengü’nün hack edilmesi ile bağlantılı mı? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/nevsin-mengu-hack

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir