1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Nintendo Switch Satışları PS4 Satışlarını Geçti

Nintendo Switch Satışları PS4 Satışlarını Geçti
Nintendo Switch Satışları PS4 Satışlarını Geçti
0

Nintendo, mali yılının üçüncü çeyreğine ilişkin en son mali sonuçlarını yayınladı. Buna göre şirket, çeyrek boyunca 8,23 milyon adet daha Switch hibrit oyun konsolu satmayı başardı. Böylece toplam küresel Nintendo Switch satışları, 2017 yılındaki lansmanından bu yana şu anda 122,55 milyon adedi aştı ve 117,2 milyon olan küresel PlayStation 4 (PS4) satışlarını geride bıraktı.

Diğer dikkat çeken yeni Nintendo satış verileri ise ömür boyu birinci taraf yazılım satışlarından geliyor. Kasım 2022’nin sonlarında piyasaya sürülen Pokémon Scarlet & Violet, sadece altı haftada dünya çapında 20,61 milyon adet satmayı başardı. Bu, en son ana akım Pokemon unvanını tüm zamanların en çok satan dördüncü Pokemon oyunu yapıyor. Diğer yazılım satışları arasında şu anda 10,13 milyondan fazla adet satan Splatoon 3, 8,61 milyon adet ile Switch Sports, 6,12 milyon adet ile Kirby and the Forgotten Land, 1,81 milyon adet ile Xenoblade Chronicles 3 ve 1,04 milyon adet ile Bayonetta 3 satış rakamları yer alıyor.

Mart 2017’de piyasaya sürülen Nintendo Switch için ömür boyu satışların nerede biteceği merak konusu. Diğer taraftan bugüne kadar PlayStation 2, dünya çapında 155 milyondan fazla satarak tüm zamanların en çok satan konsolu olmaya devam ediyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir