1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Çinlilere rakip: Nissan 3 yılda 30 yeni model piyasaya sürecek!

Çinlilere rakip: Nissan 3 yılda 30 yeni model piyasaya sürecek!
Çinlilere rakip: Nissan 3 yılda 30 yeni model piyasaya sürecek!
0

Zaman zaman satışlarındaki patlama ile gündeme gelen Nissan’dan büyük bir atılım geldi. Yapılan açıklamalara göre marka 2027 yılına kadar otomotiv sektöründe adından sıkça söz ettirecek. Zira açıklanan yeni büyüme ve karlılık hedefleri göz önüne alındığında markanın 3 yıl içerisinde 30 yeni modeli piyasaya kazandıracağı görülüyor. İşte konuyla Nissan ve açıklanan hedef raporu ile ilgili detaylar…

Nissan Motor, 25 Mart Pazartesi günü yaptığı açıklamada şirketin yeni hedeflerinden bahsetti. Özellikle büyüme ve karlılık oranlarındaki artışın ana odak nokta olduğu açıklamalarda Çin’deki otomobil pazarından ve Çinli markaların pazarı domine etmesi noktasına da değinildi.

2024 nissan juke tanitildi 4 1

Elektrikli otomobiller konusunda büyük bir atılım yapan Çinli markalar, Avrupa henüz 500 kilometre menzilli otomobillere yeni alışmaya başlamışken, 1000 kilometre üzerindeki menzillerden bahsediyor. Bununla birlikte Çinli otomotiv markalarının elektrikli otomobil pazarındaki hızlı yükselişi Avrupalı markaları da korkuttu.

BDDK taşıt kredilerinde yeni düzenlemeler yaptı!

BDDK taşıt kredilerinde yeni düzenlemeler yaptı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yeni düzenlemeler yaptı. Peki taşıt kredilerinde yeni vade sınırı ne kadar oldu?

Nissan, Çinli rakip firmaların pazardaki yükselişlerini fark ettiklerini ve buna istinaden yapılan planların pazarda “kalıcı” yer edinmek üzerine olduğunu bildiriyor. Buna göre 2027 yılına kadar 30 yeni modeli piyasaya sürmeyi hedefleyen marka satışlarının yüzde 20’sinin sadece elektrikli otomobiller olmasını hedefliyor.

Ayrıca genel payda hibrit otomobillerin de yüzde 20’lik dilime sahip olarak içten yanmalı otomobillerin tüm pastanın yüzde 60’ına sahip olmasını hedefliyor. 3 yılda piyasaya sürülecek 30 yeni modelin 8 tanesinin tamamen elektrikli ve 8 tanesinin de plug-in hybrid olmak üzere 16 tanesinin elektrikli olacağını belirtti.

2024 nissan juke tanitildi 3

Bunlara ek olarak Amerika pazarında da yükseliş hedefleyen marka pazarda yer alan modellerinin yüzde 78’ini yenileyerek hibrit ve elektrikli modelleri de kazandırmayı planlıyor. Genel satış paylarına baktığımızda marka tüm bu yeniliklerle birlikte %6’nın üzerinde işletme kar marjı ve %30’un üzerinde toplam hissedar getirisi hedeflenenler arasında.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/nissan-3-yilda-30-yeni-model

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir