1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

OPPO ve OnePlus şokta! Almanya’da yasaklandılar

OPPO ve OnePlus şokta! Almanya’da yasaklandılar
OPPO ve OnePlus şokta! Almanya’da yasaklandılar
0

Geçtiğimiz yıllarda Nokia, 5G altyapı konusunda büyük yatırımlar gerçekleştirdi. Hatta yaklaşık olarak 129 milyar Euro’yu bulduğu belirtiliyor. Fakat Nokia bir süredir OPPO ile patent anlaşmazlıkları yaşadığı için istediği adımları atamıyordu.

Nitekim şirket, bir süre önce OPPO’ya 4 ayrı ülkede 4G ve 5G patentleri için dava açtığını açıkladı. Buna cevap niteliğinde ise OPPO, 9 farklı ülkede ayrı davalar açarak karşılık verdi. Fakat bugün itibariyle Almanya’da kazanan belli oldu.

Nokia istediğini aldı: OPPO ve OnePlus Almanya’da yasaklandı!

Nokia, 3 ayrı bölgesel Alman mahkemesinde OPPO’ya karşı beş patent ihlali nedeniyle toplamda 9 dava açmıştı. Hatta 129 milyar Euro’luk yatırımını tehlikeye attığını söylüyordu. Nitekim bugün toplanan Alman Bölge Mahkemesi, Nokia ve OPPO arasındaki davada yeni bir karar aldı.

Nokia OPPO

Mannheim Bölge Mahkemesi tarafından alınan kararda, Nokia’ya OPPO’ya karşı cease-and-desist order, olarak geçen durdurma emrini verdi. Başka bir değişle Nokia’yı haklı buldu ve Çinli şirketleri patent ihlallerinden dolayı yasakladı.

İlgili kararın ardından OPPO’nun itiraz ettiği, ancak hakimin Çinli firmayı geçersiz bir lisans sahibi olarak gördüğü, bu nedenle de itirazı reddettiği ortaya çıktı. Ayrıca Nokia’nın Daimler ve Lenovo davalarını kazanan avukatları ekibine alarak sürece 1 adım önde başladığı belirtiliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

https://shiftdelete.net/nokia-oppo-oneplus-almanya-yasaklandi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir