iMessage kalk büyüğün geldi! Nothing Chats duyuruldu!
 1. Anasayfa
 2. Android Uygulamaları

iMessage kalk büyüğün geldi! Nothing Chats duyuruldu!

0

Güncel olarak her platformda RCS’yi destekleyen bir sürü mesajlaşma uygulaması seçeneği var. Bunların arasında en dikkat çekeni ise şüphesiz iMessage. Özel yazı gönderme stilleri, okundu bilgisi, ve daha birçok özelliğiyle Android kullanıcılarının imrenerek baktığı iMessage uygulamasının bir benzeri hatta rakibi Android için geliyor. Nothing Chats isimli uygulama CEO Carl Pei tarafından duyuruldu.

Nothing Chats, Android için bir iMessage

Apple’ın iMessage uygulaması ile WhatsApp, Telegram ve Google Mesajlar gibi RCS’yi destekleyen mesajlaşma uygulamaları arasındaki uyumluluk eksikliği, Apple dışı kullanıcıların yeşil metin baloncuklu grup sohbetlerinin dışında bırakıldığı, mavi ve yeşil sohbet balonu ayrımına yol açtı. Nothing, artık yeni Nothing Chats mesajlaşma uygulamasıyla kullanıcılarına çözüm sunuyor.

SDNShiftdelete.net

Sunbird Messaging ortaklığıyla geliştirilen Nothing Chats, imrenilen yeşil baloncuklu mesajlaşma, grup sohbet mesajlaşması için tam destek, canlı yazma göstergeleri, tam çözünürlüklü medya paylaşımı ve sesli notlar dahil olmak üzere iMessage uyumluluğunu Android cihazlar için sunuyor. Okundu bilgileri, mesaj tepkileri ve yanıtlar da kullanılabilir olacak.

Yeni uygulama, 17 Kasım’dan itibaren Google Play Store’da yalnızca Nothing Phone (2) kullanıcılarına özel olarak sunulacak. Yeni mesajlaşma platformu, kullanıcıların daha sonra Nothing Chats uygulamasında oturum açmak için kullandıkları Apple cihazında bir Apple Kimliği oluşturup doğrulamayı içeren Sunbird’ün patentli sürecini kullanarak çalışıyor.

Nothing Chats, iMessage uyumlu metin ve medya göndermek ve almak için Sunbird’ün Avrupa ve Kuzey Amerika’daki açıklanmayan sayıdaki Mac mini bilgisayarlarından yararlanıyor. Nothing, tüm mesajların şifrelendiğini, dolayısıyla ne Sunbird’ün ne de Nothing’in mesajlarınıza veya paylaşılan dosyalarınıza erişemeyeceğini belirtiyor.

Uygulama, lansman sırasında ABD, Kanada, Birleşik Krallık ve AB’deki Nothing Phone (2) kullanıcılarına özel olacak. Türkiye konusunda ise henüz resmi bir duyuru veya söylenti yok.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

imessagenothingNothing Chats

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/nothing-chats-duyuruldu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir