1. Anasayfa
 2. Android
Trendlerdeki Yazı

Nothing OS duyuruldu! İşte özellikleri ve tasarımı

Nothing OS duyuruldu! İşte özellikleri ve tasarımı
Nothing OS duyuruldu! İşte özellikleri ve tasarımı
0

Son zamanların en çok beklenen Android telefonu Nothing Phone (1) duyuruldu. Özellikle dış tasarımıyla dikkat çeken akıllı telefon, yazılım tarafında ise Nothing OS isimli Android arayüzünü kullanacak. Peki Nothing OS özellikleri ve tasarımı nasıl?

“Android’in en iyisi” Nothing OS neler sunuyor?

OnePlus’ın kurucusu Carl Pei’nin yeni markası Nothing, ilk akıllı telefonunu resmen açıkladı. Nothing Phone (1)’in donanımı kadar kendi Android arayüzü de ön plana çıktı. Android tabanlı Nothing OS, akıllı telefonun özelliklerine uygun olarak en iyisini sunması için ayarlandı.

nothing phone 1 ozellikleri fiyati 4

Lansman sırasında Carl Pei, Nothing OS ile stabil ve akıcı arayüz sunmak istediklerini söyledi. Nothing OS için sadelik kavramı sık sık kullanıldı. Buna göre, diğer Android telefon üreticilerin reklam olarak yüklediği hazır uygulamalar olmayacak ve önyüklü gelen uygulama sayısı minimuma indirilecek.

Bloatware’e (önceden yüklenmiş hazır uygulamalar) yer vermeyeceğine dikkat çekilen arayüzün özellikle hız ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimini hedeflediğine dikkat çekildi. Ayrıca donanım ve yazılımın, Nothing tarafından tasarlanmış özel widget’lar, yazı tipleri, sesler ve duvar kağıtlarıyla “konuşacağı” belirtildi.

Nothing’in arayüzüyle, üçüncü taraf uygulama kullanımını da farklı boyuta taşınıyor. Carl Pei, lansman sırasında elektrikli araba şirketi Tesla’nın uygulamasını örnek verdi. Pei’ye göre, Tesla modellerini Phone (1)’in Hızlı Ayarlarından kontrol etmek mümkün olacak. Hızlı Ayarlar kısmından kapıların kilidini, klimayı açabilir veya araç bataryasını görebilirsiniz.

nothing os duyuruldu iste ozellikleri ve tasarimi

Ayrıca arayüz içerisinde bir Oyun Modu olduğuna dikkat çekildi. Bu mod ile ses ve grafiğin tam olarak senkronize olacağı belirtildi ve ayrıca oyun içi bildirim sayısının da en aza indirileceği garantisi verildi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

https://shiftdelete.net/nothing-os-duyuruldu-iste-ozellikleri-ve-tasarimi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir