1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Nvidia, zirvedeki yerini aldı: Piyasanın tozunu attırdı!

Nvidia, zirvedeki yerini aldı: Piyasanın tozunu attırdı!
Nvidia, zirvedeki yerini aldı: Piyasanın tozunu attırdı!
0

Teknoloji devi Nvidia, piyasadaki güncel olumsuz koşullara rağmen olumlu bir tablo çizerek dev rakiplerini geride bırakmayı başardı. Şirketin hisse değerlerinde yaşanan sıçrama, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İşte detaylar

Nvidia, bu başarısını neye borçlu?

Şirketin bu başarısının altında yatan ana sebep olarak yapay zekaya yapılan yatırımlara işaret ediliyor. Yapay zeka odaklı çalışmalarının neticesinde çiplerine duyulan talebin artmasını sağlayan şirket, 25 milyar dolara eşdeğer sayıdaki hisseyi de geri alarak senetlerinin değerini bir anda sıçratmayı başardı.

Bu durum analiz edildiğinde, piyasanın güncel durumu itibarıyla yapay zeka yatırımlarının son derece olumlu geri dönütler almayı sağlayarak oyunun kurallarını yeniden yazabileceği görülebiliyor. Tahminlere göre Nvidia, bu yatırımları sürdürerek yükseliş trendini korumayı planlıyor.

GPU

Nvidia bu süreçte keskin bir yükseliş trendi izlese de rakiplerinde bu durum oldukça farklı. Tüm dünyayı etkisi altına alan olumsuz piyasa koşulları, birçok dev şirketi olumsuz yönde etkiledi. Örneğin Apple %4,4’lük, Microsoft %2,4’lük bir düşüş yaşarken Meta, %7,1’lik bir düşüş oranıyla sert bir düşüşle karşı karşıya kaldı.

Güncel koşullar birçok şirketi olumsuz yönde etkiliyor olsa da bu dönemi akıllıca analiz edip doğru bir şekilde değerlendiren şirketler, rakiplerinin aksine pazardaki paylarını arttırabiliyorlar. Başarı gösteren bu şirketler arasında yer alan Nvidia, yenilikçi adımlar atarak değer kazanmaya devam ediyorlar.

Peki, sizler bu konuyla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Sizce evrensel bir boyut kazanan bu problemler, ne zaman ve nasıl çözüme kavuşturulabilir? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

nvidia

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/nvidia-piyasanin-tozunu-attirdi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir