OnePlus 10 Pro kamerası ile şaşkınlık yarattı!
 1. Anasayfa
 2. Haber

OnePlus 10 Pro kamerası ile şaşkınlık yarattı!

0

Gittikçe gelişen akıllı telefon pazarında kullanıcıların en çok önem verdiği özelliklerden bir tanesi de kamera. Bu anlamda markalar da bir yarış içerisine girmiş durumda. Yeni modeller çıkardıkça kamera teknolojisini de ileri taşıyan firmalar böylece rakiplerinin önüne geçmek istiyor.

OnePlus’ın yeni amiral gemisi telefonu 10 Pro da büyük beklentilerle gelen modellerden bir tanesi. Ancak DxOMark‘ın akılllı telefonların kameralarına ilişkin yaptığı incelemede OnePlus 10 Pro beklentileri karşılayamamış gibi görünüyor.

OnePlus 10 Pro rakiplerinin gerisinde kaldı!

DxOmark geçtiğimiz günlerde en iyi kameralara sahip telefonları sıraladı. Ancak OnePlus’un yeni amiral gemisi modelini bu listenin başlarında göremedik. DxOMark’ın küresel sıralamasında OnePlus 10 Pro, Xiaomi Mi 10 Pro, Mi 11 Pro, vivo X60 Pro+ ve Apple iPhone 12 Pro’nun hemen arkasında 27. sırada kendisine yer buluyor. Bu modellerinin hepsinin 1 yıldan daha eski telefonlar olduğunu hatırlatalım.

OnePlus 10 Pro kamera performansı

DxOMark‘ın işaret ettiği en dikkate değer dezavantajlar arasında düşük ışık koşullarında, gölgeleme ve birleştirme sorunları olmak üzere pembemsi bir görüntü ortaya koyulmasını gösterebiliriz. Düşük ışıkta ultra geniş kamera performansı, beyaz dengesi sorunları ve aydınlatma koşullarının iyi olduğu videolarda detay eksikliği de yine OnePlus 10 Pro‘nun puan kaybetmesine neden oluyor.

OnePlus 10 Pro tamamen kötü bir performans sergilememiş tabi ki. DxOmark gündüz ve iç mekandaki dinamik aralığı ve ayrıntıları mükemmel olarak yorumluyor. Telefoto kameranın da iyi iş çıkardığı belirtilirken düşük ışığın olduğu videolarda da makul miktarda ince ayrıntının sunulduğu ortaya koyuluyor.

Peki siz OnePlus 10 Pro ve kamera performansı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/oneplus-10-pro-kamerasi-ile-saskinlik-yaratti

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir