1. Anasayfa
 2. Güncelleme
Trendlerdeki Yazı

OxygenOS 13 güncellemesi bir model için daha yayında!

OxygenOS 13 güncellemesi bir model için daha yayında!
OxygenOS 13 güncellemesi bir model için daha yayında!
0

Geçen yıl tanıtılan Android 13 an itibariyle kararlı yapısıyla boy göstermeye başladı. Yeni sürümü kendi arayüzlerine entegre eden akıllı telefon üreticileri şu sıralar uyumlu cihazlarını hız kesmeden güncellemeye devam ediyor. Bu şirketlerden birisi de OnePlus. Çinli firma son olarak bir OnePlus Nord 2 için Android 13 tabanlı OxygenOS 13 yayınlandı.

OnePlus Nord 2 için OxygenOS 13 güncellemesi yayında

OnePlus, üst segment modellerinin büyük bir bölümü için Android 13 tabanlı OxygenOS 13 sürümünü yayınladı. Geçen yılın mayıs ayında tanıtılan OnePlus Nord 2 için de bir süredir testler devam ediyordu. Kısa bir süre önce konuyla ilgili beklenen gelişme yaşandı ve akıllı telefon kararlı sürümü almaya başladı.

OnePlus Nord 2 1

OnePlus Nord 2 için Android 13 tabanlı OxygenOS 13, DN2101_11.F.22 yapı numarasıyla geliyor ve 5 GB boyutunda. Mart 2023 güvenlik yamasını beraberinde getiren yeni sürüm, globaldeki kullanıcılar için yayında. Herhangi bir sorun çıkmaması durumunda önümüzdeki günlerde diğer bölgelere de gideceğini belirtelim.

Uygun fiyatlı Vivo Y36’nın teknik özellikleri belli oldu!

Uygun fiyatlı Vivo Y36’nın teknik özellikleri belli oldu!

Vivo Y36 4G ile birlikte uygun fiyatlı modellerine devam ediyor. Bugün ortaya çıkan rapora göre cihazın teknik özellikleri belli oldu.

OxygenOS 13 neler sunuyor?

Şirket, bu arayüzde Aquamorphic Design olarak adlandırdığı yeni bir tasarım anlayışını benimsiyor. İsimden de anlaşıldığı üzere, sudan ilham alınarak oldukça sade, doğal, sakinleştirici ve çok yönlü bir yapıda geliştirildiği belirtiliyor. Hatta yatıştırıcı yanına bir örnek olarak sabah daha parlak, akşamları ise daha koyu temalar ve renk seçeneklerini otomatik belirliyor olması verilebilir.

OxygenOS 13, artık ana ekranda yer alan klasörleri büyütmenize ve klasörü açmadan önce içerisindeki uygulamalara erişmenize olanak sağlıyor. Always On ekranında ise daha fazla widget ve özelliği kullanabilirsiniz. Ayrıca cihazın tek elle kullanımını kolaylaştıran bazı yenilikler de var. Buna örnek olarak da Samsung’un Edge özelliğinde olduğu gibi ekranın kenarından açılan yeni hızlı erişim çubuğu verilebilir.

Oxygenos 13

Tabii yenilikler bu kadar değil. Google’ın Audio Switch teknolojisi, Fast Pair entegrasyonu, Spatial Audio/Dolby Atmos desteği, Privacy Safe 2.0, Nearby Share, Uygulama Akışı ve Chromebook’un ekranına içerik yansıtma gibi birçok yetenek kazandırıldı.

Tabii burada sunulan yeni uzamsal ses gibi bazı özelliklerin yalnızca donanım desteği olan cihazlara geleceğini belirtelim. Aynı zamanda yeni Battery Health Engine ile birlikte pil ömrü 800 döngüden 1600 döngüye kadar çıkartılmış durumda. Yani bataryanın kullanım ömrü ortalama 2-3 yıldan 4+ yıla çıkartılıyor.

OnePlus OS Ürün Başkanı Gary Chen şunları söyledi:

“OxygenOS 13 ile daha hızlı ve sorunsuz bir deneyim, istikrarlı performans, gereksiz yüklerden arınmış tasarım ve kullanım kolaylığı gibi uzun süreli kullanıcılarımızın sevdiği deneyimi sunmaya devam ediyoruz. Ayrıca, kullanıcıların ihtiyaçlarını ve değişen yaşam tarzlarını daha iyi karşılamak için kişiselleştirme ve oyun oynama birçok noktaya dokunan heyecan verici iyileştirmeler yaptık.”

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/oneplus-nord-2-oxygenos-13-guncellemesi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir