1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

OpenAI’dan dev iddia! ChatGPT hacklendi mi?

OpenAI’dan dev iddia! ChatGPT hacklendi mi?
OpenAI’dan dev iddia! ChatGPT hacklendi mi?
0

OpenAI gibi yapay zeka devlerinin eğitim süreçleri tartışılmaya devam ediyor. New York Times ve OpenAI arasındaki son davada ise ilginç gelişmeler yaşandı. OpenAI, ChatGPT’ye sorulan bazı sorular ile “sistemin hacklendiğini” ileri sürdü.

OpenAI ve New York Times arasında neler oluyor?

OpenAI, New York Times ile telif hakkı anlaşmazlığında kritik bir noktaya gelmiş durumda. Yapay zeak devi, şirketi dava için yanıltıcı kanıtlar üretmekle suçladı. OpenAI’ın açıklamasına göre New York Times, ChatGPT’yi manipüle ederek yanıltıcı bilgiler topladı.

chatgpt sohbet gecmisi silmeden gizleme kapak

Telif hakkı davasında mahkeme başvurusunda bulunan OpenAI, Times’ın sunduğu bazı yapay zeka sohbet çıktılarının gerçek olmadığını söyledi. Şirket, Times’ın ChatGPT dahil olmak üzere sohbet botlarıyla etkileşime girerken “OpenAI’ın kullanım koşullarını açıkça ihlal eden aldatıcı komutlar” kullandığını dile getirdi.

Herkes geriliyorken o büyüyor! Honor, Avrupa’yı fethetti

Herkes geriliyorken o büyüyor! Honor, Avrupa’yı fethetti

Son birkaç sene içerisinde akıllı telefon pazarında bilinirliğini artıran Honor, 2024 yılı hedeflerini açıkladı.

OpenAI bu durumu “sistemlerinin hacklenmesi” olarak nitelendirdi. Ancak şirket, Times’ın bu hackleme girişimini nasıl ihlal ettiğini açıklamadı.

Bilmeyenler için New York Times, Aralık ayında OpenAI ve yatırımcısı Microsoft’a dava açtı. Buna göre şirketlerin milyonlarca makalesini izinsiz olarak sohbet botlarını eğitmek için kullandı. Dava, yapay zeka eğitiminin telif hakkı yasası kapsamında nitelendirilmesini talep ediyor.

ChatGPT'nin sevilen özelliği ücretsiz oluyor!

OpenAI ise cevabında, Times’ın şikayetindeki iddiaların “gazetecilik standartlarını karşılamadığını” savundu. OpenAI ve New York Times temsilcileri iddialar hakkında yorum yapmayı reddettiğini belirtmek gerekiyor.

eki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Siz ChatGPT hack girişimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/openai-chatgpt-new-york-times

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir