PC toplarken dikkat edilmesi gerekenler!
 1. Anasayfa
 2. Donanım

PC toplarken dikkat edilmesi gerekenler!

0

Bilgisayarlar uzun zamandır hayatımızın içinde önemli rol oynuyor. Özellikle ilk çıktıkları zaman sadece internete erişmemize sağlayan cihazlar, artık kullanıcıların istediklerini yapmalarına olanak sağlıyor. 

Son zamanlarda meydana gelen savaşlar ve pandemi nedeniyle dünya genelinde bilgisayar parçalarının fiyatlarında büyük artışlar meydana geldi. Bu artışlar sonucunda herkes bilgisayar toplarken önemli olan maddeleri merak etmeye başladı. Bu yazımızda sizlere PC toplarken dikkat edilmesi gereken durumlardan bahsettik.

Bilgisayarın kullanım amacı

Her kullanıcı bilgisayarlarını farklı amaçlar için kullanıyor. Bu amaçların farklılığından dolayı piyasada her amaç için farklı parçalar bulunuyor. Bilgisayar toplarken ilk olarak bilgisayarın kullanım amacını belirlemeniz gerekiyor. Örneğin amacınız render performansının güçlü olması ise ona uygun parçalar satın almalısınız. Bu sayede bilgisayar toplarken daha doğru bir şekilde hareket edebilirsiniz. 

Bütçeye uygun parçalar

Özellikle pandemin yayılması ve tedarik zincirlerinde meydana gelen sıkıntılar sebebiyle bilgisayar parçalarının fiyatları büyük oranda artış gösterdi. Bu artış sonucunda bazı parçaların fiyatları 30-40 bin lira seviyelerine kadar yükseldi. Bu da parça alımlarını daha da zorlaştırdı. 

Bazı kullanıcılar ihtiyaçları olmadığı halde daha yüksek parçalar seçerek bilgisayarın fiyatını artırabiliyor. Bu da yeni PC’nizi daha ulaşılamaz kılıyor. Bundan dolayı parça seçerken bütçenize ve ihtiyacınıza uygun seçerseniz daha uygun fiyatlara isteklerinize cevap verebilecek bir bilgisayar toplayabilirsiniz. 

1 2
https://shiftdelete.net/pc-toplarken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir