1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Petal Search nedir? Huawei arama motorunun detayları

Petal Search nedir? Huawei arama motorunun detayları
Petal Search nedir? Huawei arama motorunun detayları
0

Huawei, ABD ile yaşanan sıkıntılar sonrasında birçok kısıtlama ile karşı karşıya kaldı. Google Play hizmetlerini kullanamayan ünlü telefon üreticisi, bunun önüne geçebilmek için ise Petal Search adlı aramo motorunu 2020 yılında kullanıma sundu. Peki Huawei’nin arama motoru neler içeriyor? Hepsini haberimizde bir araya getirdik.

Petal Search ile neler yapılabiliyor?

Petal Search bir arama motoru olup, aynı zamanda kısıtlamalar nedeni ile bazı uygulamaları indiremeyen kullanıcılar için AppGallery ve diğer üçüncü taraf kaynaklar üzerinden sonuçları bir araya getiriyor. Bir uygulama arandığında, Petal Search “güvenilir” uygulama mağazalarından gelen sonuçları da arama sonuçlarına dahil ediyor.

Petal Search

AppGallery ile entegre şekilde çalışan Petal Search, üçüncü taraf yazılım kaynakları arasında ise Aptoide, APKMirror, APKMonk, APKPure, APKCenter ve Uptodown gibi noktaları kullanıcılara sunabiliyor. Böylece Google Play Store üzerinden kısıtlamalara sahip olan Huawei kullanıcıları, cihazlarına bu uygulamaların APK’larını indirebiliyor.

Önde 60 MP kamera ve vLog modlu Huawei Nova 10 inceleme!

Önde 60 MP kamera ve vLog modlu Huawei Nova 10 inceleme!

Huawei Nova 10 inceleme videosuyla karşınızdayız. İşte İşte Huawei Nova 10 özellikleri, tasarımı ve fiyatı!

Huawei bu arama sonuçlarından çıkan APK’ları ise kendi güvenlik kontrollerinden geçirdiğini ifade ediyor. Böylece kullanıcılar istedikleri uygulamaları güvenli bir şekilde indirebiliyor. Ancak yine de bu uygulamaların orijinal olmadığını hatırlatmakta fayda var.

Uygulamaların hemen hepsinin APK’ları bulunmasına rağmen, bazı programlar düzgün bir şekilde çalışabilmek için Google Play hizmetine ihtiyaç duyabiliyor. Örnek vermek gerekirse Google Haritalar uygulaması indirilebilir olsa da program içerisinde herhangi bir veri kaydedilmesine maalesef izin verilmiyor. Aynı zamand birçok banka uygulamasının da verimli bir şekilde çalışmadığını aktaralım.

Petal Search

Uygulama bulma konusunda özelleştirilmiş bir arama motoru olarak öne çıkan Petal Search, aynı zamanda haber, görsel, müzik, spor etkinlikleri, uçak biletleri ve otel rezervasyonları gibi aramaları da gerçekleştirebiliyor. Petal Searh üzerinden ayrıca ters görsel aramaları da gerçekleştirilebiliyor. Kullanıcılar galerilerindeki ya da o anda çektikleri görselleri aratarak benzer sonuçları arama motorlarından bulabiliyor.

Petal Searh’ü Huawei’nin App Gallery mağazası üzerinden indirip kullanabilirsiniz. Huawei’nin kısıtlamalara karşı cevabı olan Petal Search birçok konuda kullanıcısına kolaylık sağlayabildiği gibi bazı noktalarda eksik kalabiliyor. Peki siz Huawei’in arama motoru hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

apk uygulamaarama motoruHarmony OSHuaweiPetal Search

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/petal-search-ozellikleri

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir