Xbox Game Pass rakibi PlayStation Plus kullanıma açıldı!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Xbox Game Pass rakibi PlayStation Plus kullanıma açıldı!

0

Xbox’ın abonelik servisi Game Pass’a rakip olmasıyla amacıyla yenilenen PlayStation Plus, nihayet Asya’da erişime açıldı. Sony’nin kendi anavatanı olan Japonya haricinde Asya’daki kullanıcılar PS Plus’ı kullanmaya başladı. Peki yenilenen PlayStation Plus ne kadar başarılı?

Asya ülkeleri için yeni PlayStation Plus hizmeti başladı

Sony’nin geçtiğimiz ay duyurduğu PlayStation Plus, daha önceki PS Plus ve PS Now hizmetlerini birleştiren üç farklı abonelik türü sunuyor: PS Plus Essential, PS Plus Extra ve PS Plus Premium. Bu abonelikler ile Sony, PS4 ve PS5 oyunları için ücretsiz demolar ve buluttan oyun oynama gibi bazı avantajlar sunuyor.

PS Plus, daha önce planladığı üzere Asya’da 24 Mayıs tarihinde resmi olarak kullanıcılara sunuldu. Sony, en nihayetinde tüm PS Plus oyunlarının da eksiksiz bir listesini yayınladı. Ancak oyun listesinde sayıca oldukça büyük bir eksiklik olduğu ortaya çıktı.

Asya’da sunulan PS Plus hizmetinin her iki katmanın yaklaşık 300 oyun bulunuyor ve bu, duyuru sırasında vadedilen 740 oyunun oldukça gerisinde kalıyor. Bazı oyunları hem PS5 hem de PS4 için ayrı ayrı saysak bile, Sony’nin verdiği rakamın altında.

Ayrıca Asya’daki birçok kullanıcının henüz buluttan oyun oynama hizmetine erişemediğini de belirtelim. Bu nedenle Asya’ya özel olarak PS Plus Deluxe sunuluyor. PS Plus Premium’dan tek farkı ise bulut üzerinden PS3 oyunlarını oynama fırsatı sunmuyor. Buluttaki oyunlar sayıyı artıracaktır, ancak yine de 740’ın altında kalacak.

Yeni PlayStation Plus Avrupa çıkış tarihi 22 Haziran 2022 olarak belirtilmişti. Türkiye ile ilgili herhangi bir detay olmadığını, ancak ülkemizde Avrupa ile aynı anda kullanıma açılma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtelim. Yani yenilenmiş hizmete yaklaşık bir ay sonra erişim sağlayabilirsiniz.

playstation

PS Plus Essential aslında halihazırda kullanılan PlayStation Plus’ın aynısını oluşturuyor. PS Plus Extra ise 400’e kadar PS5 ve PS4 oyunundan oluşan bir katalog sunuyor. Son olarak PS Plus Premium, yukarıdaki tüm özelliklere ek olarak PSX, PS2 ve PSP konsollarındaki oyunlara, yalnızca bulutta oynanabilen PS3 oyunlarına ve yeni oyunların demolarına ücretsiz erişim hakkı sağlıyor.

PlayStation Plus Avrupa abonelik fiyatları

 • Essential – Aylık 8,99 € / üç aylık 24,99 € / yıllık 59,99 €
 • Extra – Aylık 13,99 € / üç aylık 39,99 € / yıllık 99,99 €
 • Premium – Aylık 16,99 € / üç aylık 49,99 € / yıllık 119.99 €

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

https://shiftdelete.net/playstation-plus-asya-kullanima-acildi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir