1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

PlayStation’dan Xbox’a çelme! Dev stüdyoyu satın aldı

PlayStation’dan Xbox’a çelme! Dev stüdyoyu satın aldı
PlayStation’dan Xbox’a çelme! Dev stüdyoyu satın aldı
0

Sony, Microsoft’un Bethesda ve Activision Blizzard gibi stüdyoları satın almasına karşı sessiz kalmıyor. PlayStation yapımcısı, son zamanlarda birçok farklı stüdyonun PlayStation Studios ekibine dahil etmesiyle dikkat çekiyor. Sony, son olarak Destiny ve Halo serilerinin arkasındaki stüdyo olan Bungie’yi satın aldı.

Sony, Destiny geliştiricisi Bungie’yi 3.6 milyar dolara aldı

Geçtiğimiz yıl Housemarque ve Uncharted stüdyosu Bluepoint’i satın alan PlayStation Studios, oyun ekibini büyütmeye devam ediyor. Sony tarafından gelen resmi açıklamayla, Destiny serisinin geliştiricisi olan Bungie’nin 3.6 milyar dolara alındığı onaylandı.

1991 yılında ABD’de kurulan oyun stüdyosu Bungie, özellikle Xbox’ın efsane oyunu Halo serisini geliştirmesiyle biliniyor. Bungie’nin geliştirdiği Halo oyunları arasında Halo 2, Halo 3 ve Halo: Reach bulunuyor. Ancak şirketin en çok tanınan oyunları hiç şüphesiz Destiny ve Destiny 2.

Stüdyonun aktif olarak yeni bir oyun üzerinde çalışıp çalışmadığı belirsiz. Ancak Destiny 2, online oyun sektöründe uzun zamandır popüler ve yıllardır içerik güncellemeleri alıyor. Bundan dolayı çoğu kişi Bungie ve PlayStation Studios’un bundan sonra ne yapacağını merak ediyor.

Daha önce Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, Mart 2026’ya kadar 10’dan fazla yeni online oyun geliştirmek istediklerini ifade etti. Yani Destiny serisi, PlayStation’ın geleceğinin kritik bir parçası olacak.

destiny 2

Microsoft’un devasa satın alımlarına karşı daha stratejik adımlar atan PlayStation Studios, günden güne büyümeye devam ediyor. İlginç olan ise satın aldığı her stüdyonun, farklı platformlara oyun çıkarmış olması. Bungie’nin oyunlarının bundan sonra PlayStation’a özel olup olmayacağı bilinmiyor.

Peki, siz PlayStation ve Bungie arasındaki anlaşma hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Sony doğru bir adım mı attı? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

https://shiftdelete.net/playstationdan-xboxa-celme-dev-studyoyu-satin-aldi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir