1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Porsche ve Audi’den Formula 1 ortaklığı!

Porsche ve Audi’den Formula 1 ortaklığı!
Porsche ve Audi’den Formula 1 ortaklığı!
0

Volkswagen Grubu, yıllardır Formula 1 dünyasına giriş yapacağı söyleniyordu. Artık bu söylentiler önemli ağızlardan da duyulmaya başlandı. Ürettiği lüks otomobillerle dünya çapında sağlam bir kitleye ulaşan Porsche, otomotiv dünyasının bir diğer önemli ismi Audi ile bu konuda ortaklığa gidiyor.

Porsche ve Audi, 2026’da Formula 1’e girecek

Uluslararası Otomobil Federasyonu(FIA), 2026’da yürürlüğe girecek yeni üreticileri bu spora çekmek için tasarlanan yeni motor kurallarını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Volkswagen Grubu’nun CEO’su Herbert Diess, yıllardır istenen F1 için bunun bir fırsat olduğunu söyledi.

porsche ve audi formula 1 ortakligi 1

Elbette ortaklık henüz sözde bir ifadeden ileriye gidemedi. Porsche ve Audi’nin her birinin kendi F1 yarış arabası ile ilgili bilgiler şimdiden merak konusu oldu. Öyle ki ortaklığın yeni bir marka mı doğuracağı yoksa birisinin ismi altında yeni bir araç mı çıkaracağı bilinmiyor. Öte yandan bazı söylentilere göre 2026’da Porsche hibrit güç aktarma organıyla çalışan bir Red Bull F1 aracı pistlerde olabilir.

Aslında bu ortaklık, birçok kişiyi oldukça şaşırttı. Çünkü lüks araba konusunda oldukça büyük bütçeli yatırımlarla gizli bir yarış içinde olan ikilinin ortak bir şekilde Formula 1 dünyasına giriş yapmak istemesi beklenmedik bir durum olarak karşılandı.

porsche ve audi formula 1 ortakligi1

Öte yandan Formula 1 serüveni tüm hızıyla devam ediyor. Sezonun beşinci yarışı 8 Mayıs’ta Miami’de gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz aylarda Rusya Grand Prix’inin fikstürden çıkarıldığı söylenmişti. Öyle ki Eylül’de gerçekleşecek bu yarış için en önemli aday olarak Türkiye işaret edilmişti. Ancak henüz netlik kazanan bir durum olmadı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

https://shiftdelete.net/porsche-ve-audi-formula-1-ortakligi

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir