1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3 Duyuruldu! İşte Özellikleri

Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3 Duyuruldu! İşte Özellikleri
Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3 Duyuruldu! İşte Özellikleri
0

Bu haftanın başlarında Snapdragon 8s Gen 3 çipini duyuran Qualcomm şimdi ise Snapdragon 7+ Gen 3 ile karşımıza çıkmış durumda. İşte Snapdragon 7+ Gen 3 özellikleri.

Snapdragon 7+ Gen 3 Özellikleri

Snapdragon 7+ Gen 3, Snapdragon 7 serisinde cihaz üzerinde üretken yapay zeka özelliklerine sahip ilk çip olmasıyla dikkat çekiyor. Çip, Baichuan-7B, Llama 2, Gemini Nano ve Zhipu ChatGLM gibi çok çeşitli büyük dil modellerini (LLM) ve büyük görüş modellerini (LVM) destekliyor.

Bu sayede çipin yapay zeka özelliklerini daha iyi sanal asistanlarla sağlamasını ve daha önce görülmemiş içerikleri inanılmaz verimlilikle oluşturmasını bekleyebiliriz. Ayrıca, çoklu dil çeviri ve transkripsiyonla eğlence her yerde erişilebilir hale getirilebilir.

qualcomm snapdragon 7 gen 3 duyuruldu iste ozellikleri 2

Snapdragon 7+ Gen 3, 4nm işlem teknolojisi üzerine inşa edilmiş durumda ve CPU, birinci sınıf Cortex-X4 çekirdeği 2,8 GHz saat hızına sahip. Ayrıca 2,6 GHz’de 4 performans çekirdeği (muhtemelen A720) ve 1,9 GHz’de 3 verimlilik birimi (Cortex-A520) bulunuyor.

Çipteki modem, FastConnect 7800 mobil bağlantı sistemine ve 3GPP Sürüm 17 5G’ye sahip bir Snapdragon X63 5G. NR üzerinden indirme 4,2 Gbps’ye kadar çıkıyor ve çipli telefonlar tüm eski hücresel standartlarda çalışabilecek.

Ekran desteği 4K@60 Hz ve QHD+@120 Hz’ye kadar çıkabiliyor ve 240 Hz ila 1 Hz arasında değişken yenileme hızı desteği sunuluyor. 24 GB’a kadar LPDDR5X RAM Bellek desteği ve UFS 4.0 depolama desteği de diğer özelliklerden.

Snapdragon 7+ Gen 3 kullanan ilk şirketler OnePlus, Realme ve Sharp olacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir