Mobil oyuncular buraya: Red Magic 9 Pro için tarih verildi!
 1. Anasayfa
 2. Akıllı Telefon

Mobil oyuncular buraya: Red Magic 9 Pro için tarih verildi!

0

ZTE‘nin Nubia markası oyun odaklı modellerle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Bir süredir iddialarla gündemden düşmeyen Red Madgic 9 Pro da bunlardan birisi. Akıllı telefonun teknik özellikleri ve tasarımıyla mobil oyunculara hitap etmesi beklenirken, kısa bir süre önce yaşanan gelişme cihazın tanıtım tarihini gözler önüne seriyor.

Red Magic 9 Pro ne zaman tanıtılacak?

Red Magic 9 Pro modelinin 23 Kasım’da kullanıcıların beğenisine sunulacağı resmen açıklandı. Bu, akıllı telefonun selefinden bir ay daha erken piyasaya sürüleceği anlamına geliyor. Bunun dışında cihazın performans testi sonuçları kullanıcıların performans tarafında neler beklemesi gerektiği konusunda kritik bilgiler veriyor.

Akıllı telefon NX769J model numarasıyla Geekbench 6.1.0 veri tabanında ortaya çıktı. Cihaz yapılan tek çekirdekli testlerden 2 bin 293 ve çok çekirdekli testlerden ise 7 bin 214 puan almayı başardı. Modelin böylesine yüksek puanlar almasının ardındaki en büyük etken halihazırda bilindiği üzere Snapdragon 8 Gen 3 yongasından güç alması.

Qualcomm geçen ay tanıtılan yeni işlemcisi için TSMC ile iş birliğine devam ediyor. 4 nm teknolojisiyle üretilen işlemcide 1 adet 3.3 GHz ARM Cortex-X4, 3 adet 3.2 GHz ARM Cortex-A720, 2 adet 3.0 GHz ARM Cortex-A720 ve 2 adet 2.3 GHz ARM Cortex-A520 çekirdekleri mevcut. Firma yeni yongasında Ray Tracing destekli Adreno 750 grafik birimine yer veriyor.

Yeni işlemcide selefine oranla yüzde 30 performans artışı sağlanıyor. Öte yandan enerji verimliliğinde ise yüzde 20’lik bir artış söz konusu. Öte yandan grafik tarafında yüzde 25’lik daha hızlı görüntü işleme ve aynı şekilde yüzde 25’lik daha fazla enerji verimliliği karşımıza çıkıyor. Dahası, yüzde 40 daha iyi Ray Tracing performansı sunuyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/red-magic-9-pro-tanitim-tarihi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 1
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir