1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Reddit Halka Arz Oluyor

Reddit Halka Arz Oluyor
Reddit Halka Arz Oluyor
0

Reddit, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda RDDT ismiyle işlem görmeye başlayacak. Hisseler ise kullanıcıların platformu ne kadar kullandığına bağlı olarak kullanıcılara satılacak.

Reddit, Halka Arz Olarak İşlem Görecek

Yıllar süren işlemlerin ardından Reddit artık kayıt belgelerini hazırladı. NYSE üzerinde ise RDDT sembolü altında listelenecek. Bu özellikten ise şimdilik platforma emek veren, sahiplenen eski üyeler ve moderatörler yararlanacak.

reddit rddt ismiyle halka arz oluyor

Şirket kaç tane kullanıcının halka arz programına katılabileceğini belirtmedi lakin uygun kullanıcıların oylama puanlarına göre belirleneceğini ve moderatör denetimi katkılarına göre ölçüleceğini belirtti.

Bu başvuru sayesinde Reddit hakkındaki detaylar da gün yüzüne çıktı. Şirket Aralık ayı boyunca 500 milyon ziyaretçi sayısına erişti ve son zamanlarda 73 milyonun üzerinde günlük ziyaretçiye ulaştı. Reddit, 2023 yılında 804 milyon dolar gelir elde etti.

Ayrıca şirket gelecekte gelirini arttırabilmek adına yapay zeka şirketleriyle içeriğini lisanslayabilmek adına anlaşmaları planlıyor. Bunun yanı sıra Google ile de 60 milyon dolar değerinde anlaşma yaptığı söylenenler arasında.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir