Roblox oyuncularına Spotify müjdesi!
 1. Anasayfa
 2. Haber

Roblox oyuncularına Spotify müjdesi!

0

Metaverse kavramını teknoloji dünyası yeni duymaya başlasa da ana fikri yıllardır yansıtan oyunlar piyasada vardı. Roblox bunun en iyi örneklerinden biri. Oyun, gerçekçilik vadetmese de topluluğun yarattığı sınırsız öğelerle sınırsız dünyalar oluşturmayı sağlıyor. Oynayanları ekrana hapseden Roblox, şimdi de oyun içerisinde Spotify’ı entegre etmek için ilk adımları attı.

Roblox ve Spotify arasında kurulan anlaşma, Roblox’a yeni bir özellik eklemekle beraber Spotify’ı da metaverse dünyasına resmen sokuyor.

Roblox, Spotify Adası ile bir ilki gerçekleştiriyor

İlk gününde 7.800 civarı oyuncuyu misafir eden sanal ada, Spotify’ın metaverse’e adım atmasında önemli bir adım. Şu sıralar büyük şirketler, metaverse’de kendilerine yer edinmeye çalışıyor ve Spotify’ın bu konudaki stratejisi, Roblox gibi oyunlara yerleşerek gelir elde etmek olmuş.

roblox spotify

Roblox’a eklenen Spotify Adası haritasında oyuncular, harita etrafına saçılan sesleri birleştirip beat merkezlerini keşfedebiliyor ve kendi müziklerini yaratabiliyorlar. Çoğunlukla yaratıcılığın konuşulduğu bu haritada her bir müzik türü için özel alanlar bulunuyor. Örneğin K-Pop’u temsil eden K-Park adında bir bölge var ve bu bölgede K-Pop’a dair izler görebiliyorsunuz.

Spotify’ın Gizmodo’ya verdiği demeçte şu ifadeler kullanıldı:

“Spotify’da, kullanıcılarımız için nerede olurlarsa olsunlar ve nasıl dinlemeyi seçerlerse seçsinler onlarla tanışan deneyimler yaratmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz ve Spotify Island tam da bunu yapmamıza izin veriyor. Roblox’taki Spotify Adası, Spotify’ın metaverse’teki ilk adımını temsil ediyor ve gelecekte Ada’ya daha da heyecan verici deneyimler getirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Spotify

https://shiftdelete.net/roblox-oyuncularina-spotify-mujdesi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir