1. Anasayfa
 2. Ekran Kartı
Trendlerdeki Yazı

Nvidia GeForce RTX 4070 fiyatları düşüşte: Satışlar beklendiği gibi gitmiyor!

Nvidia GeForce RTX 4070 fiyatları düşüşte: Satışlar beklendiği gibi gitmiyor!
Nvidia GeForce RTX 4070 fiyatları düşüşte: Satışlar beklendiği gibi gitmiyor!
0

Kısa bir süre önce lansmanı gerçekleştirilen Nvidia GeForce RTX 4070, beklenenin aksine oldukça az ilgi gördü. Satışların hedeflenen değerlerden daha az yapılıyor olması, fiyatların aşağı yönde seyretmesine sebep oldu. RTX 4070’in Avrupa pazarındaki güncel satış fiyatının, 600 dolar seviyesine kadar gerilemiş olduğu açıklandı. RTX 4070 fiyatları için söz konusu düşüşün devam edeceği düşünülüyor.

Satışlar birçok ülkede son derece düşük seyrediyor!

Stok ve malzeme tedariği konusunda herhangi bir problem yaşanmasa da istenilen satış düzeyine ulaşamayan RTX 4070 fiyatları, mecburi indirime gitti. Lansman fiyatının 60 dolar altından satılmaya çalışılan ekran kartı, yeni fiyatına rağmen yeterince rağbet görmüyor. Twitter üzerinden yapılan paylaşımlardan söz konusu problemin farklı pazarlarda da devam ettiği sonucuna varılıyor.

RTX 4070’in niçin tercih edilmediğiyle ilgili henüz net bir değerlendirme yapılmadı. Ancak kullanıcıların fiyat/performans açısından daha verimli seçeneklere yönelme eğiliminde olduğu ve 12 GB’lık VRAM kapasitesinin yeterli bulunmadığı gibi temel etkenlerden bahsediliyor.

Bu fiyata rakipsiz: NVIDIA RTX 4070 tanıtıldı!

Bu fiyata rakipsiz: NVIDIA RTX 4070 tanıtıldı!

NVIDIA RTX 4070 tanıtıldı! RTX 40 serisinin orta segment kartı olan RTX 4070, resmi olarak duyuruldu. İşte haberin detayları…

GeForce RTX 4070, böylesine bir başarısızlıkla karşı karşıya olsa da birçok alanda verim sunabilecek yapıda. Fiyatlar azalmaya devam ettikçe talep oranının da beklenen seviyelere ulaşması bekleniyor. Kullanıcılar, RTX 4070 fiyatları için söz konusu düşüşün ne kadar devam edeceğini görmek için güncel değerleri takip ediyorlar.

ekran kartınvidiaRTX 4070

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

https://shiftdelete.net/rtx-4070-fiyatlari-dususte

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir