Samsung Galaxy S24+ Tanıtıldı, İşte Özellikleri Ve Fiyatı
 1. Anasayfa
 2. Haber

Samsung Galaxy S24+ Tanıtıldı, İşte Özellikleri Ve Fiyatı

0

Galaxy S24 ailesinin bir diğer üyesi olan Galaxy S24+ bugün düzenlenen Unpacked etkinliğinde tanıtıldı. Telefonun özellikleri şu şekilde:

Samsung Galaxy S24+ Özellikleri

S24+, 3120 x 14440 QHD+ Dynamic AMOLED 2X ekranıyla detaylı görseller sunabiliyor. Ayrıca bu ekran 2600 nitlik bir parlaklıkla beraber 1-120 Hz arasında değişebilen yenileme hızını ve 516 ppi piksel yoğunluğunu destekliyor. Bu ekran özellikleri telefonu günlük ve oyun kullanımları için ideal kılıyor.

Samsung Galaxy S24+ Renk seçenekleriTelefon gücünü 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla eşleştirilen Exynos 2400 yongasından alıyor. Yonga 4nm üretim teknolojisi sayesinde yoğun işlem gücü gerektiren görevlerin başarıyla altından kalkabiliyor. Ayrıca S24+ modelinde S23’e göre 1.6 kat arttırılmış bir buhar haznesi bulunuyor. Bu hazne oyunlardaki ısınma problemini ortadan kaldırıyor. Cihazın arka kısmında kusursuz kamera deneyimi sunması için tasarlanan bir kurulum var.

Samsung Galaxy S24+ EkranBu kurulumda OIS ve F.18 diyafram açıklığına sahip 50 megapiksellik bir ana kamera öne çıkıyor. Bu ana kamera beraberinde 12 megapiksellik ultra geniş ve 3x optik zoom yapabilen telefoto kameralarını getiriyor. Ön taraftaysa F2.2 diyafram açıklığına sahip 12 megapiksellik bir selfie kamerası bulunuyor. Tüm bu donanım gücünü 45W hızlı kablosuz şarj 2.0 ve kablosuz güç paylaşımını destekleyen 4900 mAh’lık bir bataryadan alıyor.

Samsung Galaxy S24+ KameraCihazın öne çıkan bir diğer özelliği arasında kullanıcı deneyimini zenginleştirmek ve günlük işlevleri kolaylaştırmak için tasarlanan yapay zeka (AI) özellikleri yer alıyor. Kısaca bu özelliklerden bahsetmemiz gerekirse:

1. Circle to Search:

Galaxy S24 ailesi, yapay zeka ile güçlendirilmiş “Circle to Search” özelliğiyle kullanıcılara yenilikçi bir arama deneyimi sunuyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar ekran üzerindeki herhangi bir nesneyi veya metni çevreleyerek hızla arama yapabilirler. “Circle to Search”, günlük kullanımda bilgiye kolay ve hızlı erişim sağlayarak, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştiriyor.

2. Canlı Çeviri: 

Galaxy S24+ modeli “Canlı Çeviri” özelliği, kullanıcılara yapay zeka desteğiyle farklı dillerdeki konuşmaları veya metinleri gerçek zamanlı olarak çevirme imkanı sunuyor. Bu özellik çok dilli ortamlarda iletişimi kolaylaştırarak dil engellerini aşmada büyük bir yardımcı oluyor ve kullanıcılara farklı kültürlerle anında etkileşimde bulunma fırsatı veriyor.

3. Chat Asistanı: 

Gelen ve gönderilen mesajları anında çevirebilme özelliğine dayanan geliştirmenin odaklandığı noktalar:
– Gelen ve gönderilen mesajların anlık çevirisi
– Sohbetin içeriğine ve tonuna uygun olacak şekilde; farklı stillerde yanıt önerisi

4. Note Asistanı: 

Not Asistanı, notlarınızı düzenleyip özetleyebilme imkanı sağlıyor: Bu özellik, her not için bir özet sunarak, bu özetleri not kapağı olarak gösterir. Bu sayede, kullanıcılar notlarının içeriğini hızlıca gözden geçirebilirler.

5. Ses Kaydı Asistanı:

Kaydedilen sesleri ve diyalogları düzenli metinlere dönüştürür. Bu özellik, ses kayıtlarını yazılı dökümlere dönüştürür ve eğer kayıtta birden fazla kişinin sesi varsa, her bir konuşmacının sesini ayrı ayrı tanımlayarak dökümde net bir şekilde ayırır. Ayrıca, oluşturulan yazılı dökümü anında çevirebilir ve özetleyebilir, böylece kullanıcılar kayıtların içeriğini hızlı ve kolay bir şekilde anlayabilirler.

Ayrıca ses kaydı asistanı şu an için; İngilizce, Tayca, Vietnamca, Korece, Japonca, Lehçe,
İspanyolca, Portekizce, Rusça, İtalyanca, Hintçe, Fransızca, Almanca, Çince, Arapça dahil olmak üzere geniş bir dil yelpazesinde destekleniyor. İlgili geliştirmenin Türkiye’de 2024 temmuz ayında aktif olmasını bekliyoruz.

Son olarak Samsung Galaxy S24+ modelinin fiyatı şu şekilde:

 • 12/256 GB: 46.499 TL

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Hep beraber teknoloji haber‘da tartışalım.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir